Tiesa.com   |   elegancija.eu   |   2015-01-17

„Intercontinental“ gimė iš „Gero kaimyno“ politikos paskatų

  
„Intercontinental“ gimė iš „Gero kaimyno“ politikos paskatų Vienas prabangiausių pasaulio viešbučių tinklų \\\\\\\\\\\\\\\"Intercontinental\\\\\\\\\\\\\\\"

„InterContinental Hotel Group“ (IHG) mėgsta pabrėžti, kad kompanijos istorija siekia net 1777 metus – ji skaičiuojama nuo to laiko, kai anglas Williamas Bassas įsteigė savo „Bass Brewery“ alaus daryklą. Darykla sparčiai plėtėsi ir per porą šimtų metų tapo viena iš dominuojančių Jungtinės Karalystės rinkoje. Tačiau kai Didžiojoje Britanijoje 1989 m. buvo įvestas įstatymas, ribojantis daryklų turimų aludžių kiekį, „Bass Brewery“ ėmėsi investicijų į nekilnojamąjį turtą – 1990 m. įsigijo „Holiday Inn“ viešbučių tinklą Šiaurės Amerikoje.

Paties „InterContinental“ pavadinimas yra kur kas jaunesnis. Jo atsiradimas siejamas su Amerikos aviakompanija „Pan American Airways“, geriau žinoma kaip „Pan Am“. „Pan Am“ buvo tikras Amerikos simbolis visame pasaulyje, neabejotinai daug prisidėjęs prie šalies įvaizdžio kūrimo užsienyje.
1933 m. JAV prezidentas F. Rosseveltas nusprendė plėsti JAV interesus Pietų Amerikoje, o kartu siekė keisti JAV įvaizdį ir nusikratyti nepageidaujamo kolonizatoriaus tame regione etiketės. Vadovaudamasis oficialia „Gero kaimyno“ politika, pagal kurią Vyriausybė teikė daug kreditų ir paskatų verslo plėtrai Pietų Amerikoje, 1946 m. „Pan Am“ įkūrėjas ir vadovas Juanas Trippe (1899–1981) įsteigė ten savo viešbučių padalinį. Tiesa, „Pan Am“ pavadinimas jiems netiko, todėl jis sugalvojo „InterContinental“ (vietoj iš pradžių pasirinkto „InterNational“). Pirmasis „InterContinental“ viešbutis atvėrė duris Brazilijoje.
 
Beje „Pan Am“ nepabijojo didelės rizikos – į viešbučių tinklo kūrimą investavo net 50 milijonų dolerių tuo metu, kai visas kompanijos metinis pelnas tesiekė vos tris milijonus. Vienu tarpu kompanija tik per plauką išvengė bankroto, mat kaip tik reikėjo pirkti ir naujus reaktyvinius lėktuvus, bet, susitarus su Kolumbijos Vyriausybe dėl kreditų, pavyko atsitiesti, ir 1950 m. Čilėje bei Kolumbijoje buvo atidaryti nauji „InterContinental“ viešbučiai. Iki 1953 m. „Pan Am“ jau turėjo savo viešbučių visame Karibų baseine, 1960 m. pirmieji „InterContinental“ buvo atidaryti Europoje, o iki 1981 m. jų visame pasaulyje buvo jau 220.
 
Pirmąjį pelną IHG gavo jau 1954 m., tačiau politinis nestabilumas pagrindinėse rinkose – Karibuose ir Pietų Amerikoje – nuolat kėlė problemų ir rūpesčių. Būtent IHG ir patvirtino taisyklę, kad „viešbutis tampa pelningas tik po trečio bankroto“ – tai jiems atsitikdavo beveik visada. Finansiniai „Pan Am“ sunkumai privertė 1981 m. už pusę milijardo dolerių parduoti IHG kompaniją angliškajai „Grand Metropolitan“.
 
1988 m. anglai pardavė „InterContinental“ japonų kompanijai „Saison“ už 2,2 mlrd. dolerių. 1998 m. japonai pardavė IHG „Bass Brewery“ kompanijai (jau valdančiai „Holiday Inn“), kuri 2000 m. pardavė savo alaus verslą (kartu su teisėmis į pavadinimą) Belgijos kompanijai „Interbrewery“ už 3 mlrd. dolerių, pakeitė pavadinimą į „Six Continents“, ir šiuo metu valdo apie 4600 viešbučių „InterContinental“, „Holiday Inn“ bei „Crowne Plaza“ pavadinimais.
 
 
  

Žymos: Verslas, Viešbutis

Komentarai

Naujausi straipsniai