Tiesa.com   |   youtube.com   |   2015-03-18

Eksperimentas atskleidė lietuvių požiūrį į rasizmą

  
Eksperimentas atskleidė lietuvių požiūrį į rasizmą Juodaodžio paprašyti išversti rasistinę žinutę, lietuviai sutriko ir atsiprašinėjo už siuntėją.
Beždžione, grįžk atgal į Afriką. Jei nepaklusi ir mes tave pagausim, iš tavo vergo odos pagaminsime batus

Rasizmas ir homofobija gali būti gajus internete, kur žmonės slepiasi už kompiuterių ekranų, tačiau realybėje viskas vyksta kiek kitaip. Internete ir pasaulio žiniasklaidoje žaibiškai plintantis Lietuvos žmogaus teisių centro sukurtas video įrašas atskleidžia, kad žvelgiant žmogui į veidą ne taip paprasta ištarti įžeidžiančius žodžius.

Socialinėje reklamoje „Eksperimentas. Vertimas“, keletas žmonių laukiamąjame į išgalvotą atranką susiduria su juodaodžiu. Vyras paprašo lietuvių išversti rasistinę žinutę, gautą iš nepažįstamo asmens. Perskaitę tekstą dauguma žmonių atsiprašo ir verčia įžeidimus nepakeldami akių nuo kompiuterių ekranų.
Tekste rašomi tokios frazės, kaip „Beždžione, grįžk atgal į Afriką. Jei nepaklusi ir mes tave pagausim, iš tavo vergo odos pagaminsime batus“. Viena eksperimento dalyvė atsisako išversti tekstą, mat jai tai pasirodo per nelyg užgaulu.
 
Dauguma suteikusių vyrui pagalbą paklausia ar jis pažįstantis siuntėją. Kai juodaodis atsako, kad ne, lietuviai jam pataria nekraipti dėmesio, nes taip rašyti gali tik kvailiai ir atsiprašo už savo tautiečius.
 
 
  

Žymos: Eksperimentas, Rasizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai