Goda Ambrazas   |   2010-07-01

Diena – kaip nuotykis

  
Diena – kaip nuotykis

Tarp Londono ir Vilniaus kursuojantis menotyrininkas ir eseistas Ernestas Parulskis šią savaitę lietuviškai skaitantiems londoniečiams pristatė pirmąją savo esė knygą „Kasdienybės kunstkamera“.

Skiriamasis E. Parulskio rašymo bruožas – šviesūs, linksmi, šmaikštūs tekstai, kuriuose visiškai nėra lietuviams būdingos tulžies.
Kaip prisipažino pats Ernestas, knygos pavadinimas – ne atsitiktinis. Joje į vieną vietą surinkti įvairūs kasdienybės vaizdeliai, eseisto plunksnos paversti mažais perliukais. „Kunstkamera – keistenybių rinkinys. Tai muziejaus pirmtakas. Nenorėjau knygos pavadinti „Kasdienybės muziejumi“, tai jau būtų pretenzija į moksliškumą, o knyga tokia nėra“, – susirinkusiems būsimiems skaitytojams pasakojo E. Parulskis.
 
Kūrybinės virtuvės kulisai
 
„Kasdienybės kunstkameroje“ jis pasakoja apie daiktus ir reiškinius, įaugusius į mūsų kasdienybę. Anot autoriaus, ši knyga – tai mėginimas paversti kasdienybę nuotykiu, atskleisti ją kaip įdomybių kolekciją. Kone moksline informacija, paties autoriaus improvizuotų socialinių apklausų duomenimis ir jo itin pamėgtais matematiniais skaičiavimais pagrįsti tekstai pradžiugins skaitytoją rafinuotu humoru be pagiežos.
 
Šmaikštumu trykštantis autorius susirinkusiems pateikė ir šiek tiek esė rašymo „virtuvės“ – jis tiesiog „išpreparavo“ vieną savo trumpą esė ir prisipažino, kurioje vietoje tekstas „nurašytas“ nuo tikrovės, kur kiek pameluota, pagražinta ar prifantazuota.
Knyga pristatyta lietuviams
 
Šypsodamasis į ūsą Ernestas dievagojosi, kad visiškai neturi rašytojo pašaukimo, todėl ir ateityje apsiribos 3 puslapius teužimančiais esė, užuot bandęs rašyti kokį romaną.
 
„Kasdienybės kunstkamerą“ išleido leidykla „Tyto Alba“, nors, pasak Ernesto, pirmasis siūlymas leisti esė knygą jam atėjo iš „Baltų lankų“ leidyklos. „Bet kadangi Lolita Varanavičienė yra geresnė draugė, tai jai ir atidaviau“, – juokėsi autorius.
Jaukus pirmosios knygos pristatymas vyko Becktone, „Lituanicos“ parduotuvėje įsikūrusiame „Knygnešio“ knygyne. Jį organizavo Londono Santaros-Šviesos klubas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai