Tiesa.com   |   www.travelplanet.lt   |   2016-01-23

Beždžionės metų pradžios belaukiant

  
Beždžionės metų pradžios belaukiant
© Pixabay.com nuotr.
Linksmų, lengvų ir turtingų beždžionės metų!

Kada gi, jei ne 2016-aisiais, Beždžionės metais, pats laikas artimiau susipažinti su šiais mielais „žmogaus giminaičiais“. Jos, pasak keliones į Aziją, Afriką ir Pietų Ameriką organizuojančios agentūros „Travel Planet“ atstovų, gali būti įkyrios, gąsdinančios, vagilės, bet kartu gali būti mielos, juokingos ir, be abejo, protingos.

gutangai
Jei norėtumėte natūralioje aplinkoje pamatyti didžiąsias žmogbeždžiones orangutangus, atminkite, kad jie gyvena tik dviejose pasaulio salose: Borneo ir Sumatros. Jas tyrinėja ir siekia apsaugoti garsi lietuvė dr. Birutė Galdikas, savo veiklą vykdanti Borneo salos Tandžun Putingo nacionaliniame parke.
Palyginti su žmonėmis ar kitomis žmogbeždžionėmis, orangutangai juda lėtai. Jų judesiai atsargūs ir užtęsti. Jie vienišiai, nes taip lengviau išsimaitinti nedraugiškose džiunglėse. Stebėti šias beždžiones laisvėje galima iš labai arti, dalis jų ateina papildomo maisto į specialias vietas.
 
Babuinai
Etiopijoje, Simjeno kalnuose, galima išvysti unikalius babuinus – geladas. Jų krūtinės atrodo lyg atvertos kraujuojančios širdys. Gal šios beždžionės kaip tik ir yra Ugningos beždžionės metų simbolis? Tokių beždžionių niekur kitur nerasite, tik šioje savitoje šalyje, kuri, beje, turi ir įdomią krikščionišką istoriją, unikalių uolose iškaltų bažnyčių ir kt.
 
Lemūrai
Nors lemūrai ir nėra tikros beždžionės, o rūšis, išsivysčiusi lygiagrečiai, kai Madagaskaro sala atsiskyrė nuo Afrikos žemyno, bet jie vis dėlto priklauso primatams. Dideli ir maži, dieniniai ir naktiniai, šokinėjantys ir tingūs – Madagaskare jų gyvena net 101 rūšis, o mokslininkai vis dar sugeba atrasti naujų. Be šių žavių gyvūnų, Madagaskaras garsėja dar ir 8 baobabų rūšimis (net 6 iš jų randamos tik saloje) ir nuostabiais kontrastingais raudonai žaliais peizažais.
 
Makakos ir Beždžionių šventykla
Indijoje, kur milijonai dievų ir tūkstančiai šventyklų, rasite ir šventyklą, vadinamą Beždžionių šventykla, arba Galtadži. Tarp kalnų įsikūrusiame komplekse su švento vandens šaltiniais ir baseinėliais gyvena tūkstančiai makakų, kurias galima drąsiai maitinti žemės riešutais ir stebėti jų aktyvų bendruomenės gyvenimą.
Gorilos ir šimpanzės
Jei jau pamatėte orangutangus, beliks aplankyti ir kitas dvi didžiųjų žmogbeždžionių rūšis – gorilas ir šimpanzes. Tam tinkamiausia vieta – Uganda. Na, o jei gamtos dar būtų mažai, čia galima stebėti ir „tradicinius“ Afrikos safarių gyvūnus – liūtus, dramblius, begemotus, gazeles, zebrus, žirafas ar krokodilus.
 
Linksmų, lengvų ir turtingų beždžionės metų!
 
 
  

Žymos: Įdomu, Faktai, Bezdžionės

Komentarai

Naujausi straipsniai