Tiesa.com   |   2010-12-20

Auksinis Lietuvos jaunimas

  
Auksinis Lietuvos jaunimas
© TV3
Laidos „Gyvenimas yra gražus“ vedėjas Vytautas Rumšas irgi dažnas vakarėlių svečias.

Kai esi milijonierių ar garsių tėvų vaikas, rodos, gyventi labai paprasta: tavo ateitis aprūpinta, rytojus – sotus ir šviesus. Tačiau ar tikrai lengva turėti žinomą pavardę? Juk, norint įrodyti, kad esi ko nors vertas, turi galynėtis ne tik su konkurentais, o ir su garsių tėvų laimėjimais. Skambi pavardė nė kiek neapsaugo nuo pagundų ir klystkelių. TV3 laidos „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjai nusprendė pasiaiškinti, kaip iš tikrųjų gyvena auksinis Lietuvos jaunimas.

="text-align: left">„Kitaip, nei daugelis įsivaizduoja, pinigų lietaus nebuvo – mūsų šeimoje vyravo griežta taupymo politika“, - pasakoja naftos magnato Ivano Paleičiko dukra Renata, kuriai vaikystėje teko kentėti vaikų užgauliojimus ir patyčias vien dėl to, kad jos šeima gyveno geriau, nei aplinkiniai. Tuo metu Renatai rūpėjo tik viena – tėvams ir aplinkiniams įrodyti, kad yra savarankiška asmenybė. Deja, kaip pati mergina įsitikinusi, būtent tėvo įtaka lėmė tai, kad ji neįstojo į Dailės akademiją, nors be galo to troško. Ir tai – ne vienintelė staigmena, kurią, kalbėdama apie savo vaikystę, papasakos R. Paleičikaitė.
 
Kita laidos herojė Birutė – klestinčios verslininkės ir žinomos moters Irenos Marozienės duktė. Dabar 28-erių mergina yra tėvams priklausančios užeigos direktorė ir mano, kad šio posto yra verta ne dėl savo pavardės. Juk pirmuosius pinigus Birutė pradėjo uždirbti dar tuomet, kai jos bendraamžiai žaidė su lėlėmis ir mašinėlėmis. Septynerių mergaitė jau plovė indus pirmoje tėvų kavinėje, o aštuonerių įkūrė savo verslą.
 
Garsi tėvų pavardė gali suteikti daugybę privilegijų, tačiau neapsaugo nuo pagundų ir klaidų. Šviesaus atminimo dainininko Alvydo Lukoševičiaus-Obuolio sūnus Tadas nuo vaikystės kartu su tėvu lankė visus koncertus ir vakarėlius. Dėl to nukentėdavo mokslai, tačiau vaikinui tai buvo nė motais – jam labai patiko muzikos pasaulio užkulisiai, kur visi gerbė A. Lukoševičių ir, be abejonės, itin palankiai žiūrėjo į jo sūnų. Tačiau tikrąja garsenybe Tadas tapo aštuoniolikos, kada ėmė dainuoti populiarioje vaikinų grupėje „N.E.O.“. Šlovė, geri honorarai, aplinkinių, ypač merginų, dėmesys ir, be abejonės, vakarėliai – visa tai tapo kasdienybe. „Viename filme herojus sako: „Vaikai, nepirkite narkotikų. Tapkite žvaigždėmis ir gausite jų dykai.“ Šį posakį galima pritaikyti ir Lietuvos pramogų pasauliui. Kol esi žvaigždė, vakarėliuose pinigų tau praktiškai nereikia – barų savininkai vaišina kokteiliais, kad tik ateitum į jų organizuojamus renginius“, – pasakojo T. Lukoševičius, per vakarą aplankydavęs po tris pasilinksminimų įstaigas.
 
Tais laikais, kuriuos 24-erių vaikinas dabar vadina auksiniais, jis, paėmęs banko paskolą, pirko beveik milijoną kainuojantį butą. „Tėvas džiaugėsi sužinojęs, kad ketinu turėti nuosavus namus. Jis buvo įsitikinęs, kad, iškilus bėdai, galės padėti mokėti didžiules paskolos įmokas“, – pasakojo dainininkas.

Tačiau staiga viskas apsivertė. Vaikino pečius užgriuvo bėdos – viena po kitos.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai