2019-09-19

Atnaujinti namai vienišai mamai tapo naujo gyvenimo pradžia

  
Atnaujinti namai vienišai mamai tapo naujo gyvenimo pradžia
© tv3
Atnaujinti namai vienišai mamai tapo naujo gyvenimo pradžia

TV3 ir IKEA interjero pokyčių TV projektas „Namų idėja su IKEA“ šį kartą lankysis jaunos mamos Jolitos namuose. Moteris neseniai išsiskyrė, tad po visų skaudžių patirčių ir išgyvenimų nori atversti naują gyvenimo lapą, pradėdama nuo savo namų.

Jolitos dukrytei Kamilei dar tik metai ir septyni mėnesiai. Jos gyvena dviese, nes su vaiko tėvu moteris išsiskyrė. Ji neslepia, kad buvo daug skausmo, o jausmai vis dar drasko širdį. Jolita papasakojo, kad Kamilė būdama vos trijų savaičių pateko į ligoninę. Visa ši skaudi patirtis, bemiegės naktys porą atitolino. Galiausiai Jolita su vyru nutarė pasukti skirtingais keliais. Moteris dukrytę nuo devynių mėnesių augina viena.
Jolita su dukra gyvena nuomojamame vieno kambario bute. Su buto šeimininkais ji sutarusi, kad kitais metais jį nusipirks. Tad jau dabar nori gražiau ir jaukiau įsikurti.
 
„Tai yra mano naujo gyvenimo pradžia. Noriu pakeisti ne tik spalvas, daiktus, bet viską, kas primena bloga, skaudžius išgyvenimus“, – sako Jolita.xx Nedideliame kambaryje mama su mergyte ir miega, ir žaidžia, ir valgo, taigi patalpa turi atitikti daugelį poreikių.
 
„Atrodo, kad nieko netrūksta, bet iš tiesų vaikas auga, drabužėlių, žaislų daug, o susidėti nėra kur. Trūksta didesnės spintos, kad tilptų tiek vaiko, tiek mano drabužiai. Ir dar labai norėčiau erdvės dukrytei. Svarbiausia yra vaikas. Aišku, jei atsirastų kampelis man, tai labai pradžiugintų“, – svajoja Jolita.
 
Jolitai pokyčius namuose įgyvendinti padės IKEA dizainerė Kotryna. „Pirmiausia dėmesį atkreipiu į spalvas, paskui į baldų išdėstymą, nes turi būti ne tik gražu, bet ir funkcionalu“, – teigia Kotryna.
Vienas iš esminių dizainerės pastebėjimų ir patarimų susiduriantiems su panašia situacija – mažoje erdvėje vietoje kelių mažų baldų daiktams laikyti verčiau rinktis vieną didelį ir funkcionalų. Anot jos, taip kambarys ne tik neapkraunamas, bet ir sutaupoma erdvės išnaudojant ją į aukštį, o daiktai laikomi patogiai vienoje vietoje.
 
„Kai erdvė itin riboja, geriausia rinktis modulinius, t. y. individualiems poreikiams pritaikomus baldus. Šiuo atveju tai leido sumodeliuoti maksimaliai funkcionalią spintą, taikantis prie konkrečios šeimos poreikių ir ribotos erdvės kambaryje“, ­– sako interjero dizainerė.
 
Ji pabrėžia, kad kai vieno kambario bute šeimos gyvenimas verda visą parą, reikšmingą vaidmenį atlieka ir baldų spalvos. Iki atnaujinimo šis kambarys puikiai iliustravo, kaip tamsūs baldai vizualiai sumažina ir apsunkina bendrą vaizdą.
 
„Po atnaujinimo kambaryje atsiras daugiau vietos, jis taps šviesesnis. Patogių ir talpių baldų pasirinkimas ir išdėstymas padės rasti vietos daiktams ir palengvins tvarkymąsi. Taip šeima turės daugiau laiko malonioms veikloms. Suaugusio ir vaiko zonų atskyrimas leis mamai skirti daugiau laiko sau, o dukrytei ­– mokytis savarankiškumo“, ­– sako K. Meškauskaitė.
Kaip interjero dizainerei pavyks visa tai padaryti ir kokie sprendimai neatpažįstamai pakeis kambarį, kuriame gyvena vieniša mama su dukra, pamatysite jau šį penktadienį.
 
„Namų idėja su IKEA“ – penktadienį 17.55 val. per TV3!
  

Žymos: „Namų idėja su IKEA“

Komentarai

Naujausi straipsniai