Tiesa.com   |   2010-10-21

Atidengiamas „Laisvės kelias“

  
Atidengiamas „Laisvės kelias“ Iš 20 t. molio pagaminta 25 000 vienetinių plytų, iš kurių 21 243 yra vardinės.

Iš žmonių vardinių plytų sukurta 63 m. ilgio ir 3,5 m. aukščio „Laisvės kelio“ skulptūra jau pastatyta. Spalio 22 dieną, penktadienį, Vilniuje, Konstitucijos prospekte, įvyks skulptūros atidengimas ir šventinis koncertas, kuriame pasirodys Algirdas Kaušpėdas, Marijonas Mikutavičius, Raigardas Tautkus ir choras „Belcanto“.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės tebėra vieningi ir neabejingi laisvei, kurią taip sunkiai išsikovojome prieš du dešimtmečius. Be daugybės žmonių palaikymo ir pagalbos „Laisvės kelio“ nebūtų“, – sako idėjos autorius skulptorius Tadas Gutauskas.
„Laisvės kelio“ skulptūros idėja visuomenei pristatyta balandžio 28 dieną. Per pusę metų keramiko Gintaro Kniežos dirbtuvėse iš 20 t. molio pagaminta 25 000 vienetinių plytų, iš kurių 21 243 yra vardinės. Plytos rankiniu būdu gamintos iš specialiai paruošto molio pagal protėvių patikrintas technologijas, pastatai iš tokių plytų atlaiko šimtmečius. Iš viso plytose įspausta beveik 400 000 simbolių – vidutiniškai 18 ženklų vienoje plytoje. Apskaičiuota, jog iš projekto metu pagamintų plytų kiekio galima būtų pastatyti du namus.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai