Karolina Sungailienė   |   2013-03-16

Apie nebrangų laisvalaikį Londone

  
Apie nebrangų laisvalaikį Londone Bilietai į baletą Karališkosios operos rūmuose, priklausomai nuo vietų, gali kainuoti tik 9 £.

Skaitytoja „The Telegraph“ laisvalaikio skilties žurnalisto paklausė, ar gali nusivežti dvi paaugles dukteris į Londoną papramogauti, jei turi 200 svarų biudžetą. Žurnalistas atsakė – vienas juokas. Gerai planuodami, netingėdami paieškoti specialių pasiūlymų, už 200 svarų nuversite kalnus.

Laisvalaikiui išleidžia mažiau
Statistikos specialistai prieš dar ekonominę krizę skelbė, kad D. Britanijos gyventojai nuo 1980-ųjų laisvalaikiui kasmet išleisdavo vis daugiau ir daugiau. Skaičiai augo per 20 metų, ir 2008-aisiais penktadalis šeimos savaitinių įplaukų keliaudavo į laisvalaikio fondą: atostogų kelionėms, kinui, vakarienėms restorane, teatrui ir kitokiai veiklai. Tačiau įsisiautėjus ekonominei krizei diržus visi veržėsi stipriai ir prašmatnius restoranų patiekalus iškeitė į namuose troškintą kiaulieną.
 
Jau 2010-ųjų apklausos rodė, kad 53 proc. žmonių dažniau savaitgaliais lieka namuose, o 59 proc. kur nors išėję išlaidauja kur kas mažiau.
 
Situacija ne ką pasikeitė ir pastaraisiais metais. Nors pramogautojai nosis iš namų iškiša dažniau, piniginių plačiai neatveria. „Morning Advertiser“ skelbia, kad vidutiniškai aludėje lankytojai išleidžia 14,69 svarų, restorane 15,90 svarų, o naktiniame bare 24,04 svarų. Pastarųjų lankytojai, palyginti su 2011-ais metais, diržus susiveržė net 12,4 proc. Gyventojų taupymas verčia laisvalaikio organizatorius ieškoti būdų, kaip pritraukti daugiau lankytojų, siūlyti patrauklesnes kainas. Gudrus pramogautojas pasinaudos tokia situacija, gerai paieškos ir naują filmą pasižiūrės už 4 svarus vietoj 10 svarų, o dar gudresnis ir už dyką...
 
Kino teatrai – nepigus malonumas
 
Daugelis kino teatrų D. Britanijoje priklauso dideliems tinklams, todėl bilietų kainos paprastai juose vienodos. Pavyzdžiui, prieš kurį laiką itin populiarų kino filmą „Pi gyvenimas“ („Life of Pi“) – neįtikėtiną jaunuolio išlikimo istoriją dviese valtyje su bengališku tigru – „Vue“ kino teatruose galima pasižiūrėti už 9,45 svarų. Jei norėsite geresnių vietų ir minkštesnių kėdžių, pasiruoškite 11,40 svarų. Jei filmą žiūrėsite 3D formatu, kuris kritikų itin rekomenduotas „Life of Pi“ filmui, atitinkamai sumokėti teks 12,30 svarų ir 14,25 svarų už VIP vietas.
 
Taupieji pasakytų, kad mokėti papildomai už tokias vietas – pinigų švaistymas. Kino salės paprastai vis tiek pustuštės, todėl galite atsisėsti, kur tik širdis geidžia, o jei turite drąsos – ir į tas pačias VIP vietas, kurios užsėstos būna gana retai.
Daugelis kino teatrų pigesnius bilietus siūlo arba savaitės viduryje, arba dienos metu, ne vakaro seansams. Štai „Vue“ kino teatruose filmus žiūrėti pora svarų pigiau iki 12 val. dienos. Ši taisyklė dažniausiai negalioja vaikų filmams. Ir dar: jei bilietus pirksite internetu, jums bus taikomas 1,50 svarų administracinis kortelės mokestis. Ir 3D akiniai didelėje dalyje kino teatrų į bilieto kainą neįskaičiuoti. Geriausia atsinešti savo. Tuos pačius, kuriuos jau įsigijote žiūrėdami, pvz., „Avatarą“.
 
Filmo seansai už pusę kainos
 
Mažesni kino teatrai dažnai siūlo kur kas patrauklesnes kainas, o kai kurie ir daugiau įspūdžių už gerokai mažesnę kainą. Štai „The Coronet“ kino teatras Noting Hillo rajone Londone: čia bilietai paprastai kainuoja 7,50 svarų, vaikams taikoma 3 svarų nuolaida. Pirmadieniais su studento pažymėjimu bet kuris seansas kainuoja tik 3,50 svarų, o antradieniais tokia kaina taikoma visiems. Bet ne tik nuolaidos ar du svarus kainuojantys spragėsiai turėtų patraukti į kiną Noting Hille. „The Coronet“ yra seniausias Londone veikiantis kino teatras. Atidarytas 1898-aisiais, pirmiausia veikė kaip teatras, kuriame buvo rodomi garsiausi to meto spektakliai.
 
Pirmoji kino juosta čia sukta tik 1916-ais metais. Ir pastatas, ir interjeras išlikę lyg nepaliesti. Žiūrėdami šiuolaikinius filmus sėdėsite ložėje, balkone, sienos čia vis dar muštos raudonu kilimu. Gal pastatui ir praverstų šioks toks atnaujinimas, bet kino kokybei ar garsui tai įtakos tikrai neturi. O atmosfera nepakartojama. Toks alsavimas istorija filmui suteikia daugiau efektų, nei vibruojančios kėdės. O jei dar žiūrėsite, pvz., L. Tolstojaus „Ana Karenina“ ekranizaciją... Istorinė drama istoriniame kino teatre. Už pusę kainos!
 
Bilietai į teatrą
 
West Endas Londone – teatro sostinė. Čia gausu teatro salių, kuriose ūžte ūžia miuziklai, baleto, operos pasirodymai. Vienas populiariausių ir garsiausių jau ne pirmus metus – miuziklas „Lion The King“ („Liūtas Kralius“). Šis miuziklas atsieis nuo 52,50 svarų iki 117 svarų vienam. Jei eitumėte dviese, pora bilietų iš vieno biudžeto – per 200 svarų. Dar po pasirodymo vakarienė kad ir kukliame restoranėlyje – per 50 svarų. Gal dar taurė šampano...
Nenuostabu, kad norint kokybiško laisvalaikio už patrauklią kainą reikia skirti laiko specialių pasiūlymų paieškai. Čia pasitarnauja atitinkami tinklalapiai, kurie atranką padaro už jus. Pasirodymų teatruose bilietai dažnai sugrupuoti su vakariene netolimame restorane ar su nakvyne viešbutyje. Nuolaidas siūlančių tinklalapių tokia gausybė, kad atskirti vieną ar du labai sudėtinga. Pvz., travelzoo.com žinomas ne tik D. Britanijoje ir pasiūlymai jame – ne tik atostogų kelionėms.
 
Šio tinklalapio komanda atrenka iš tiesų kokybiškų pasiūlymų ir trumpoms išvykoms į Londono centrą, teatrus ar kitas lankytinas vietas. Pavyzdžiui, Karališkosios baleto trupės („Royal Ballet“) statytas Puškino „Eugenijus Oneginas“ su Čaikovskio muzika Karališkosios operos rūmuose („Royal Opera House“) vienam kainuotų 38 svarus vietoj įprastų 56 svarų. Kritikų atsiliepimai apie šį baletą itin palankūs, ir daugelio požiūriu būtent šis pasirodymas puikiai tiktų tiems, kurie tik pradeda pažintį su baletu.
 
Renginiai nemokamai
 
D. Britanijoje gyvenanti Monika Naujokaitė „Lion The King“ miuziklą jau matė ir kitiems siūlo šiam pasirodymui skirti laiko bei pinigų: „Man labai labai patiko. Žinoma, pati istorija gal ir vaikiška, bet kostiumai, scenos dekoracijos! Mes Koliziejaus teatre sėdėjome šoniniame balkonėlyje ir spektaklio metu artistai iš tų balkonėlių ant ilgų strypų leido dirbtinius paukščius. Didžiulį įspūdį paliko viskas.“
 
Mergina su draugių kompanija Londono teatrus aplanko gan dažnai. Pasakojo ir apie anksčiau matytą „Spragtuko“ baletą, naujus filmus. Norint kuo daugiau pamatyti, reikia pasižvalgyti ir patrauklių kainų. Monika sakė, kad gerai paieškojus, puikiai laisvalaikį suplanuoti gali ir be pinigų: „Galima daug ko rasti ir nemokamai. Aš esu užsiregistravusi į tinklalapį www.seefilmfirst.com, kurio komanda vis atsiunčia pasiūlymų į nemokamus renginius. Pavyzdžiui, kokią filmo peržiūrą, aštuntojo dešimtmečio muzikos vakarėlį. Žinoma, gal laikas ar vieta nebus tinkamiausi, bet jei nemokamai, kodėl nenuėjus.“
Platus pasirinkimas
 
O kur dar visi architektūros, istoriniai paminklai, pilys, muziejai, sporto varžybos! Londonas dažnai vadinamas viena iš kultūros sostinių. Visų vietų, kur gali puikiai leisti laisvalaikį, apibrėžti net nebūtų įmanoma, o aplankyti bent didžiąją dalį prireiktų ne vieno dešimtmečio. Juolab kad darbai čia ne patys lengviausi, todėl reikalauja daug laiko. Taigi laisvalaikio nedaug, o dar kartais juk reikia tiesiog ištiesti kojas ir nieko neveikti...
 
 
 
  

Žymos: Anglija, Londonas, Laisvalaikis, Gyvenimas Anglijoje, Karolina Sungailienė

Komentarai

Naujausi straipsniai