2010-01-28

Ant pakylos – storules!

  
Ant pakylos – storules!

Ten, kur kadaise karaliavo perdžiūvę, nulinio dydžio drabužius dėvintys modeliai, dabar vyksta pliusinių dydžių revoliucija. Netikite? Atsiverskite naujausią amerikietiško žurnalo „V“ numerį.

Užuot, kaip įprasta, ignoravęs moteriškas linijas, stiliaus žurnalas skyrė visą numerį apvalioms kūno formoms. Šįkart dizainerių kurtus drabužius ir maudymosi kostiumėlius demonstruoja penkios rubensiškų formų merginos. Profesionalią fotosesiją joms surengė garsus norvegų fotografas Solve Sundsbo – žmogus, dirbantis su tokiais mados grandais kaip „Dior“, „Gucci“ ir „YSL“.
 
Sultingi apvalumai
Visos kūno „problemos“, kurias kiti žurnalai slepia ir retušuoja, šįkart buvo atskleistos visu gražumu, kad skaitytojos galėtų paganyti akis į sultingas šlaunis, išryškėjusias pilvo klostes ir netgi „gelbėjimosi ratus“ ant liemens. Tikras persikinis žavumas! 
Fotografas Solve Sundsbo paaiškina: „Džiaugiuosi galimybe parodyti, kad moteris gali būti graži ir seksuali.“
 
Tą patį mano ir 16 dydžio drabužius dėvinti amerikietė manekenė Crystal Renn, žurnalui pozuojanti kartu su lieknute, 6 dydžio apdarais paprastai vilkinčia podiumo manekene Jacquelyn Jablonski. Šįkart abi merginos pasipuošusios tų pačių dizainerių drabužiais. Tik, be abejo, skirtingo dydžio...
 
Apkūnios manekenės sėkmė
 
„V“ žurnalo siunčiama žinia kai ką turbūt šokiruos: mada gali – ir turi! – pamaloninti bet kokios figūros savininkę. Iki šiol aukštosios mados kūriniai buvo prieinami tik idealių proporcijų moterims. Tačiau laikai keičiasi, kūno etalonas – taip pat.
Beje, viena iš šios skandalingos fotosesijos manekenių 23-ejų Crystal ne visuomet buvo apkūni. Prieš dvejus metus, prieš pasirašydama kontraktą su „Evans“ firma, prekiaujančia ir didelių dydžių drabužiais, mergina išdrįso atvirai pasakoti apie tai, kaip ji tapo apvalių formų modeliu.
 
Kai Crystal buvo 16-kos, ji dėvėjo šešto dydžio drabužius, visą laiką laikėsi griežtų dietų ir be saiko sportavo. Dėl tokio savęs alinimo Crystal visiškai pašlijo sveikata: ji nuolat alpdavo, sutriko menstruacijų ciklas.
 
Nuolatinė kova dėl kilogramų taip išvargino Crystal, kad ji nusprendė nebesilaikyti jokių dietų ir pažiūrėti, kaip jos kūnas atrodys tuomet.
Po keleto mėnesių Anna Wintour, garsioji amerikietiškojo „Vogue“ redaktorė, išdrįso žurnalo priede „Figūra“ išspausdinti Crystal nuotraukas, kuriose ji vilki 16 dydžio drabužiais, ir nuo tada merginos laukė svaiginama manekenės karjera.
 
Apvaliau reiškia pelningiau?
 
Praėjusiais metais JAV leidžiamas „Glamour“ žurnalas išspausdino neretušuotas modelio Lizzie Miller nuotraukas, kuriose ji pozavo nuoga, atskleisdama nemanekeniškai apvalų pilvuką.
 
Net ir Londono mados savaitė nusprendė neatsilikti: praėjusį rugsėjį dizaineris Markas Fastas modelius Hayley Morley, Laurą Catterall bei Gwyneth Harrison aprengė siauručiais, prigludusiais, bet... 12–14 dydžio megztiniais.
 
Ne visi buvo patenkinti tokiu sprendimu. Kalbama, kad su Marku dirbanti stilistė Erika Kurihara kategoriškai atsisakė dizainerio drabužiais puošti apkūnias gražuoles.
Tačiau būtent šios manekenės įrodė, kaip seksualiai ant apvalaino kūno gali atrodyti prigludusios megztos suknelės. Rezultatas – visi M. Fasto drabužiai buvo akimirksniu išparduoti! 
 
Naujoji „figūringa“ mergaitė
Dauguma bričių vilki 16 dydžio drabužius ir nori pamatyti, kaip madinga suknelė atrodytų ne ant perdžiūvusios manekenės, o ant realių dydžių kūno.
Tačiau „Chanel“ dizaineris Karlas Lagerfeldas vis dar tvirtina: „niekas nenori matyti figūringų moterų“. Panašaus įsitikinimo dėl „pliusinių dydžių“ laikosi ir likusioji mados pasaulio dalis, tad moterims, turinčioms net ir šiek tiek antsvorio, dar teks pakovoti už vietą ant podiumo.
 
Vis dėlto teigiamų pokyčių jau yra. Britų komiko Davido Walliamso mergina 26-erių metų olandė Lara Stone išgarsėjo tuomet, kai po žymiosios Kate Moss tapo Calvino Kleino džinsų reklaminės kampanijos žvaigžde. Dėvėdama 8 dydžio drabužius ji net dviem dydžiais lenkia įprastas podiumo gražuoles ir yra pristatoma kaip naujoji „figūringos“ mados mergaitė.
Pati Lara sutinka: „Daugelis žmonių džiaugiasi, matydami manekenę, kuri neperlūš pusiau, vos ją palietus. Bet vis dėlto aš – moteris, ir kai esu lyginama su savo kolegėmis, kurios dėvi dvigubai mažesnius drabužius, kartais pagalvoju: „Po galais, aš tikrai stora!“
 
Tačiau duodama interviu britų „Vogue“ Lara prisipažino, kad iš tiesų neturi pakankamai valios būti itin liekna. „Jei tik galėčiau tapti itin liekna, taip ir padaryčiau. Mąstau apie dietą net kai valgau picą. Esu moteris, o, deja, kiekviena moteris visuomet svajoja būti lieknesnė.“
 
Skanaus!
 
Taigi, pradžia padaryta – stiliaus žurnalai jau nevengia atvirai demonstruoti šiek tiek apvalesnių moteriškų formų. Bet ar tai tik trumpa prošvaistė, ar jau įvykusi revoliucija? Kol kas sunku atspėti. Bet jeigu pirkėjos žaibiškai iššluoja drabužius, kai juos reklamuoja „didesnės“ moterys, reikia manyti, kad apsukrūs prekybininkai greitai supras užuominą ir skubės susižerti kuo didesnį pelną.
O tada mes, moterys, ramiai galėsime suvalgyti dar vieną gabaliuką šokolado.
 
Pagal užsienio spaudą parengė Eglė Makuškaitė
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai