2016-06-03

7 daržovės, kurios iš tiesų yra vaisiai

  
7 daržovės, kurios iš tiesų yra vaisiai

Kas yra pomidoras? O agurkas? Daržovė? Ar vaisius? O koks gi skirtumas tarp vaisių ir daržovių?Paskaitykite sąrašą kasdien vartojamų daržovių, kurios ,,biologiškai‘‘ yra vaisiai, ir pabandykite atsakyti, kodėl obuolys yra vaisius, o morkos – daržovės?

p;      Pomidoras. Šitas ,,apsimetėlis“ geriausiai žinomas iš visų sąraše esančių jo draugų. Beje, ar žinojote, jog Kinijoje vyšniniais pomidorais yra dekoruojami tortai ir pyragaičiai. Matyt, jie geriau išmano
2.       Agurkas. Taip – jis žalias, pailgas, ir nuo pat mažumės jį vadiname daržove. Bet agurke esančios sėklos reiškia, kad jis  yra vaisius.
 
3.       Cukinija. Jeigu agurkas yra vaisius, tai ir jo artima giminaitė, cukinija, taip pat yra vaisius. Logiška.
 
4.       Avocadas – super vaisius, kuriame yra begalės naudingų medžiagų. Šitą turbūt žinojote visi.
 
5.       Paprikos. Gamindami salotas į jas dažnai įdedate paprikų, t.y daržovių. Teisingai? Vat ir ne. Paprikos biologiškai yra vaisiai.
 
6.       Moliūgas – vaisius, ne daržovė, kurį taip mėgsta amerikiečiai, vis dažniau randą kelią ir į mūsų virtuvę.
 
7.       Baklažanas – dar vienas ,,apsimetėlis“, kuris, mūsų nuomone, turėrų būti daržove, bet yra vaisius.
 
Botaniškai kalbant, vaisiai yra žydinčių augalų dalis, kurie turi sėklas ir kurie užsimezga iš išbarstytų sėklų. O daržovės yra visos kitos augalo dalys, pvz lapai (salotos, špinatai), šaknys (morkos) stiebai ar net žiedai (brokoliai, žiediniai kopūstai).
Taigi apibendrinant – jei atsirado iš augalo ir turi sėklas (arba turėjo, kol nebuvo modifikuotas) – tai vaisius. Jei ne – tai daržovė.
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai