tiesa.com   |   LNK   |   2013-12-11

Vargstantiems lietuviams paaukojo virš pusės milijono

  
Vargstantiems lietuviams paaukojo virš pusės milijono Į „Maisto banką“ paramos šiemet kreipėsi beveik 400 tūkst. lietuvių.

Daugybė Lietuvos žmonių atvėrė savo širdis ir pasidalijo duonos kąsniu su esančiais šalia tiesiogine šių žodžių prasme. „Maisto banko“ ir LNK televizijos surengto paramos koncerto „Pasidalink“ metu surinkta didžiulė suma – net 582 tūkst. litų, kurie bus skirti pagelbėti maisto stokojantiems žmonėms.

 Paramą vargstantiems parodė daugybė žinomų šalies žmonių. Dalintis kvietė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesioginio koncerto metu jo vedėjai Rolandas Vilkončius ir Giedrė Talmantienė jungėsi su įvairiais šalies miestais. Miestų merai ir miestus garsinantys žmonės skelbė prisidedantys prie „Maisto banko“ veiklos ir kvietė dalintis gerumu. Su skurdu ir maisto stygiumi susiduria kas penktas Lietuvoje gyvenantis žmogus.
Solidarumą su vargstančiais reiškė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Artūras Orlauskas ir Andrius Žiurauskas. Gerą nuotaiką skleidė grupė „16 hercų“ ir „Maisto banko“ savanoriai, taip pat šimtai geros valios žmonių, kurie dėjo maistą į „Maisto banko“ konteinerį Kauno rotušės aikštėje.
 
Vilnius sveikinosi iš gera nuotaika tiesiog kibirkščiuojančio Katedros aikštėje įsikūrusio Kalėdų miestelio, kuriame savo požiūriu dalinosi Ričardas Doveika ir europarlamentaras Zigmantas Balčytis.
Vilniaus Katedros aikštėje, Kalėdų miestelyje, neseniai buvo pastatytas „Maisto banko“ konteineris. Kad kiekvienas, keliaujantis pasigrožėti papuošta eglute ir pasidžiaugti šventiniu miesto šurmuliu, savo gerumu galėtų pasidalinti ir su kitais.
 
„Šį vakarą galime žengti iš šeimos į šeimą ir pasidalinti vieni su kitais. Kviečiu atverti širdį vienas kitam, kad mes Kūčių vakarą ir Kalėdų rytą vienas kitam būtume kaip pati skaniausia kalėdinė duona“, - kviesdamas dalintis sakė kunigas R. Doveika.
 
Nugalėti skurdą iš Klaipėdos Teatro aikštės kvietė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Eglė Jackaitė ir Violeta bei Vilius Tarasovai. „Maisto banko“ akcija – tai peno sielai akcija. Tai galimybė tapti geresniu, tauresniu ir ši galimybė yra šalia mūsų, - eikime šiuo keliu“, - ragino V. Grubliauskas.
 
Jonavoje dalintis kvietė miesto meras Mindaugas Sinkevičius, Liveta Kazlauskienė ir Arvydas Vilčinskas. Panevėžyje – meras Vitalijus Satkevičius, plaukikas Vidmantas Urbonas, Rūta Lukoševičiūtė ir aktorius Laimutis Sėdžius. Taip pat dainininkė Veronika Povilionienė, galiūnas Žydrūnas Savickas, lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjai Merūnas Vitulskis ir Irena Starošaitė.
 
Prisidėjo ir krepšininkai
Koncerto „Pasidalink“ scena virto aikštele, kai ir „Žalgirio“, ir „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos tarsi dėjo į vieną krepšį: nuolatiniai konkurentai suvienijo jėgas dėl vieno tikslo ir prisidėjo prie „Maisto banko“ akcijos. Į „Žalgirio“ areną atvyko garsiausios Kauno krepšinio klubo „Žalgiris“ žvaigždės.
 
„Esame maža tauta, todėl turime padėti vieni kitiems. Esame stiprūs, kai esame vieningi, - sakė Robertas Javtokas. Jis pastebėjo, jog prašyti, ištiesti ranką, ko gero, yra sunkiau nei duoti. „Mums, „Žalgirio“ krepšinio klubui ir „Žalgirio“ arenai, yra garbė prisijungti prie tokio kilnaus tikslo kaip paramos renginys“, - sakė „Žalgirio“ krepšinio klubo ir „Žalgirio“ arenos vadovas Paulius Motiejūnas. Dalintis ragino ir sostinės „Lietuvos ryto“ komanda.
 
Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame koncerte į pagalbą vargstantiems stojo arti šimto populiariausių atlikėjų: kelios dešimtys solistų ir dirigento Martyno Staškaus vadovaujamas orkestras, įspūdingus pasirodymus surengė net trys chorai.
 
Tiesioginės koncerto transliacijos metu žiūrovai be perstojo skambino trumpuoju numeriu ir aukojo lėšas, iš kurių „Maisto bankas“ padės vargingiausiai gyvenantiems žmonėms. Kiekvienas, norintis pasidalinti ar ketinantis skirti didesnę sumą, gali tai padaryti portale aukok.lt.
 
Maisto produktus ištisus metus galima dėti į „Maisto banko“ konteinerius didžiuosiuose prekybos centruose, o praėjusį šeštadienį toks konteineris maistui rinkti pastatytas ir Vilniaus traukinių stotyje. „Maisto banko“ partneriu tapę AB „Lietuvos geležinkeliai“ žada, jog „Maisto banko“ konteineriai greitu metu atsiras visose didžiausių miestų geležinkelio stotyse.
„Kiekvienas litas, skirtas „Maisto banko” veiklai, padeda mums patiekti maisto už 16 litų”, - sakė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Vaidotas Ilgius. Jis sakė labai dažnai susiduriantis su paplitusiu stereotipu, neva alksta tik asocialūs ar dirbti tingintys asmenys: „Deja, realybė yra kitokia. Tyrimai rodo, jog tarp kasmet Lietuvoje su skurdu susiduriančių asmenų dažniausiai patenka vienišos mamos, auginančios vaikus, taip pat sunkiai sergančius vaikus auginančios šeimos. Labai sudėtinga ir vienišų pensininkų, ypač turinčių neįgalumą, padėtis”. Šiemet paramos maistu jau kreipiasi net 390 tūkst. asmenų.
 
  

Žymos: Labdara, Maistas, televizija

Komentarai

Naujausi straipsniai