Tiesa.com   |   2012-10-25

Savaitės filmas „Skyfall“ (video)

  
Savaitės filmas „Skyfall“ (video)

Su filmu „Skyfall“ legendinis slaptasis agentas 007 grįžta į įtemptą trilerį, kurio veiksmas nusidriekia nuo Škotijos iki Šanchajaus. Kaip ir būdinga slaptojo agento filmams, čia tradicijos susipina su progresu, o filmo režisierius Samas Mendesas suteikia šiam filmui įspūdingumo ir trileriams taip reikalingos įtampos.

Kaip ir įprasta Bondo filmuose, čia panaudojami naujausi filmų gamybos trukai ir perlai. Filme „Skyfall“ panaudota ne tik tai, bet ir daugiau elementų iš šiuolaikinio pasaulio. Čia yra užuominų apie terorizmą, duomenų vagystes, kompiuterių įsilaužimus, tačiau tai neišreiškiama ypač aiškiai. Būtent tai ir yra būdinga Bondo filmams, kai viskas sukasi aplink atmosferą ir jausmą, kurį jauti, žiūrint šį filmą.
Filmo siužete Bondas išgyvena emocinę krizę, po nepavykusios operacijos Stambule ir patiria daug išbandymų su kolegomis Londone, po sprogimų M16 pastatuose. Paaiškėja, kad juos įvykdo buvęs kolega Raulis Silva, siekdamas keršto agentei M už jos padarytas klaidas. Būtent po susitikimo su juo, Bondas patenka į saviškių apklausą, kur pirmą kartą išgirsta kodinį pavadinimą „Skyfall”. Tolesnę veiksmo eigą Bondas priverstas planuoti pats. Jis nusprendžia smogti Silvai į širdį ir suvilioja jo mylimąją Severiną.
 
„Skyfall“ yra ypač charakteringas Bondo filmas. Jame gausu pritrenkiančių vizualikos elementų: motociklų lenktynės virš Stambulo didžiojo turgaus stogų; panaudotos Šanchajaus dangoraižių neoninės šviesos ir Škotijos peizažai jų tuštumoje. Šioje istorijoje taip pat parodoma ir Bondo emocinio gyvenimo pusė: nepavykę santykiai su tėvais, kurie turi daug įtakos jo asmenybei.
Įdomu ir tai, kad filmo veiksmas tik antroje jo dalyje nusikelia į Jungtinę Karalystę, todėl galima jausti, kad filmo režisierius S. Mendesas privalėjo atiduoti duoklę įprastiems 007 elementams. Visgi panaudoti ankstesnių Bondo filmų akcentai kaip automobilis „Aston Martin DB5“, ginklas „Walther PPK“, taurė „Martinio“ ir seksualios Bondo merginos suteikia šiam filmui būtent tą prieskonį, kurio laukia žiūrovai.
 
Filme vaidina Daniel Craig, Helen McCrory, Javier Bardem, Judi Dench, Naomie Harris.
 
 

  

Žymos: Filmo apžvalga, Kinas, Bondas

Komentarai

Naujausi straipsniai