Tiesa.com   |   2012-11-08

Savaitės filmas „Rust & Bone“ (video)

  
Savaitės filmas „Rust & Bone“ (video)

Tai ypač gyvenimiška prancūzų režisieriaus Jacques Audiard drama, kurioje pasakojama kraštutinė vyro ir moters gyvenimo istorija. Filmo siužete pagrindinę veikėją Stephanie, stipraus charakterio moterį, palaužia lemtingas įvykis. Kitas filmo herojus yra benamis ir vienišas tėvas Ali, kuris paįvairina savo gyvenimą gatvės kovose. Abu personažai susitinka nepalankiomis aplinkybėmis Cote d’Azur miestelyje ir užmezga neįprastus bei trapius ryšius.

Stephanie po didelės traumos ieško prieraišumo ir šiltų jausmų, kai Ali nori atsiriboti nuo bet kokių emocinių ryšių. Režisierius gan drąsiai vaizduoja šios poros santykius – moterį su kojų ramentais ir vyrą – su širdies „ramentu“.
Filme netrūksta intensyvių, smurtinių ir aršių scenų. Pagrindinis filmo herojus Ali nuožmiai kovoja gatvės kovose, judėdamas tarp šviesos ir tamsos efektų. Siužetas savo ryškumu žiūrovą stipriai įtraukia į filmo pasaulį. Tuo pačiu jaučiama, kad režisierius stengiasi išvengti melodramos, sentimentų ir nuspėjamumo elementų. Tai drąsus požiūris, kuris užtikrina gražius ir tuo pačiu keistus filmo momentus. Visgi, filmas žiūrovui gali palikti šiokį tokį dirbtinumo ir nerišlumo pojūtį, nes viskas vystosi pakankamai inertiškai. Ekstremalūs įvykiai kartais vaizduojami per daug radikaliai ir izoliuotai.
 
Visas „Rust & Bone“ filmas nuspalvintas krauju, prakaitu ir ašaromis. Pagrindinio veikėjo požiūris vaizduojamas per mačo vaizdinį, kuris filmui vystantis mažėja, o siužetas tampa šiek tiek nevientisas dėl pavienių intarpų. Pačioje filmo pradžioje dar galima pamatyti šiltesnių tėvo ir sūnaus jausmų, kurių niekada nepasiekia Ali su Stephanie santykiai. Tai istorija apie manipuliuojančią ir priklausomą meilę.
 
 
 
 
 
 

  

Žymos: Savaitės filmas, Kinas, Filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai