Tiesa.com   |   2013-01-11

Savaitės filmas „Pragaras rojuje“ („The Impossible“)

  
Savaitės filmas „Pragaras rojuje“ („The Impossible“) Filmas apie tikrovėje įvykusią ispanų šeimos tragediją sulaukė nemažai kritikos.

Šis ispanų režisieriaus Juano Antonio Bayona kurtas filmas paremtas realia 2004 metais Tailande įvykusia tragedija, kuomet antrąją šv. Kalėdų dieną netikėtai kilęs cunamis nusinešė tūkstančius vietinių ir turistų gyvybių.

Tarp nukentėjusiųjų buvo ir ispano Alvarezo Belonso šeima. Šios penkių asmenų ispanų šeimos tėvus vaidina anglakalbiai aktoriai Naomi Watts ir Ewanas McGregoras, ir galbūt dėl to šio filmo siužete pasigendama autentiškumo. Žiūrint filmą kartais atrodo, kad režisierius bet kuria kaina siekė sukurti žmogaus triumfu dvelkiančią išsigelbėjimo istoriją ir melodramą, pamiršdamas daug esminių detalių.
Tiesa, filme režisieriaus panaudoti realūs cunamio bangos ir jos pasekmių siužetai yra išskirtiniai ir tiesiog pritrenkia. Vis dėlto, filmo kūrėjas nelinkęs plačiau pavaizduoti nelaimės ir nukreipia žiūrovo dėmesį į vieną išsigelbėjusią ir ypač sunkioje padėtyje atsidūrusią šeimą. Kol sunkiai sužeista mama ir vyriausiasis sūnus stengiasi patekti į perpildytą ligoninę, tėvas mėgina surinkti į krūvą savo šeimą, bet tuo metu iš akiračio pameta du jaunesnius sūnus. Šiuo momentu parodoma už širdies griebianti žmogiška tragedija: vyriausias sūnus supranta, kaip sunkiai sužeista motina, ir imasi suaugusiojo atsakomybės beviltiškoje situacijoje.
 
Labiausiai šiame filme nuvilia tai, kad vaizduojant tokių didelių padarinių turėjusią gamtos stichiją apsiribojama tik vienos šeimos istorija. Žiūrovui natūraliai norisi pamatyti daugiau šio įvykio pasekmių – tūkstančius vietinių benamių ir sužeistųjų, kurių kiekvienas išgyveno savo istoriją.
 
Šis filmas sulaukė ypač didelės sėkmės Ispanijoje, nes reali šios ispanų šeimos istorija gimtojoje šalyje buvo gerai žinoma. Tačiau ši istorija filme buvo gerokai pagražinta per dideliu netikrų faktų kiekiu, todėl daugelį žiūrovų tai gali tik suerzinti, o ne įkvėpti.
 
 

  

Žymos: Savaitės filmas, Kinas, Filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai