forumcinemas.lt   |   2016-09-30

Savaitės filmas: „Naujoji karta Z“ („The Girl With all the Gifts“, JAV, 2016)

  
Savaitės filmas: „Naujoji karta Z“ („The Girl With all the Gifts“, JAV, 2016)
© forumcinemas.lt

Netolima ateitis: didžioji dalis žmonijos infekuota galingu virusu, vadinamuoju „zombių grybeliu“. Juo užsikrėtę žmonės – „Alkanieji“ – jaučia nenumaldomą žmogienos poreikį, visiškai sunaikinantį asmenybę: nelieka nei valios, nei proto, nei jausmų – tik alkis.

Užkrėtimo išvengusieji glaudžiasi izoliuotose bazėse. Vienoje jų, įsikūrusioje Anglijos kaime, laikoma keliolika ypatingų vaikų. Nors ir užsikrėtę „zombių grybeliu“, vaikai kažkaip sugebėjo išlaikyti tiek protą, tiek jausmus. Bazėje dirbanti talentinga mokslininkė virusologė Karolina (aktorė Glenn Close) desperatiškai bando įminti vaikų atsparumo paslaptį, kad sukurtų priešnuodį virusui.
Iš vaikų būrio sumanumu ir empatija itin išsiskiria mergaitė, vardu Melani. Ji yra mokytojos Helenos (akt. Gemma Arterton) numylėtinė, ir ši simpatija abipusė. Tad kai vieną dieną bazė žlunga, ir virusas prasiskverbia tarp jos sienų, Helena siekia žūtbūt išgelbėti Melani.
 
Kartu su Karolina ir vienu bazės kariškiu mažas išlikusiųjų būrelis patraukia ieškoti kitų išsigelbėjusiųjų. Šios kelionės metu, matydama mokslininkės baimę ir jausdama Helenos meilę, Melani turės pasitelkti visas jėgas, kad išliktų žmogumi. Būtent jos rankose yra ne tik mažojo pabėgėlių būrelio, bet ir visos žmonijos likimas.
 
Režisierius: Colmas McCarthy‘s („Šv. Johno Varpai“, „Šerlokas“, „Trys ženklai“)
 
Vaidina: Gemma Arterton ( „Meilės istorija“, „Balsai“, „Jonukas ir Grytutė: Raganų medžiotojai“, „Titanų susidūrimas“), Glenn Close ( „Galaktikos sergėtojai“, „Devyni gyvenimai“, „Skyrybos“), Paddy‘s Considine‘as („Makbetas“, „Jau tavęs pasiilgau“, „Pasaulio pabaiga“).
  

Žymos: Savaitės filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai