Tiesa.com   |   Forumcinemas   |   2013-02-07

Savaitės filmas „Argo“

  
Savaitės filmas „Argo“ Filmas „Argo“ patiks trilerių megėjams.

Geriausio metų filmo bei geriausio režisieriaus kategorijose „Auksinių Gaublių” apdovanojimus šiemet jau pelnęs bei net septyniems Oskarams nominuotas tikrus įvykius atkuriantis dramatiškas trileris „Argo” pasakoja apie 1980 m. Irano įkaitų krizės metu įvykdytą įspūdingą šešių amerikiečių gelbėjimo operaciją ir slaptą CŽV ir Holivudo rolę joje. Istorikai bei kino kritikai vienbalsiai sutaria, kad ši istorija verta visų jai skiriamų liaupsių.

Diplomatinio incidento tarp Irano ir JAV metu islamistų kovotojai šturmuoja JAV ambasadą Teherane ir įkaitais paima 52 amerikiečius. Pasinaudojus kilusiu chaosu, šešiems amerikiečiams pavyksta pasprukti ir prieglobstį rasti Kanados ambasadoriaus Ken’o Taylor’o namuose.
Suprasdamos, kad anksčiau ar vėliau bėgliai visgi bus surasti ir, greičiausiai, nužudyti, Kanados ir JAV vyriausybės pagalbos kreipiasi į CŽV, kuri savo ruožtu šią sudėtingą operaciją paveda savo labiausiai patyrusiam įkaitų išlaisvinimo specialistui agentui Tony Mendez’ui. Šis pasiūlo neįtikėtiną planą, kaip minėtus šešis amerikiečius saugiai išgabenti iš šalies – apsimesti kino kūrėjų komanda, tvirtinančia, kad Iranas su savo menkais kalnais ir druskos ežerais yra ideali vieta fantastikos filmui „Argo”, filmuojamam vienai Holivudo kino studijai.
 
Filme vaidina Benas Affleckas, Bryanas Cranstonas, Alanas Arkinas, Johnas Goodmanas, Victor as Garber, Clea DuVall ir kt.
 
 

  

Žymos: Savaitės filmas, Kinas, Filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai