Tiesa.com   |   2016-06-01

BBC serialo dėka į Lietuvą plaukia turistai

  
BBC serialo dėka į Lietuvą plaukia turistai

Didžiulio populiarumo sulaukęs britų nacionalinės televizijos „BBC” kurtas serialas „Karas ir taika” į Lietuvą traukia minias susižavėjusių turistų.Teigiama, kad tai unikali, retai pasitakanti proga aplankyti istorinį miestą, kuriame buvo nufilmuota didžioji dalis filmo. Tuo tarpu serialo įkvėpti gerbėjai nepraleidžia progos apsilankyti vienoje seniausių Europos sostinių.

Pagal Levo Tolstojaus romaną kurtas serialas filmuotas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Rumšiškėse, Kernavėje, Trakuose.
Įvadiniame serialo epizode matomas Vilniaus simboliu tapęs, 14 a. statytas Gedimino bokštas. Seriale jis tapo gynybiniu stebėjimo bokštu Austrijos alpėse.
 
Nors Maskva karo metais buvo gerokai suniokota ir prarasta daugybė autentiškos architektūros pavyzdžių, tai režisierius atrado Vilniaus senamiestyje, Dominikonų gatvėje, kurioje nufilmuotas ne vienas epizodas.
 
Pirmą kartą „Karas ir taika” „BBC” kanalu buvo parodytas šių metų sausio mėnesį. Pirmąjį epizodą stebėjo daugiau nei 6 mln. žiūrovų.
 
Lietuvos turizmo departamento atstovė spaudai Edita Gaigalienė sakė tikinti, kad šis filmas labai prisidės prie Lietuvos turizmo industrijos.
 
 
  

Žymos: Lietuva, Turizmas, BBC, Karas ir Taika

Komentarai

Naujausi straipsniai