Tiesa.com   |   2016-05-31

“Zika” varo siaubą: sportininkai nevyks į olimpiadą?

  
“Zika” varo siaubą: sportininkai nevyks į olimpiadą?
© Wikipedia.org
Krepšininkas Pau Gasol‘is bijo užsikrėsti „Zika“ virusu, todėl nežino, ar dalyvaus olimpiadoje.
Medikai ir mokslininkai neseniai paragino Pasaulio sveikatos organizaciją rekomenduoti atšaukti olimpines žaidynes Rio de Žaneire.

Ispanų krepšinio žvaigždė ir rinktinės ramstis Pau Gasol svarsto, ar dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, kurios vyks Brazilijoje. Sportininkas pareiškė bijantis vykti į Rio de Žaneirą, nes ten, kaip ir visoje šalyje, siaučia kol kas nesustabdomas „Zika“ virusas.

„Žinoma, kad galvoju, ką man daryti: vykti ar nevykti. Ir manau, kad taip pat svarsto ir kiti sportininkai. Tikiuosi, kad greitu metu Olimpinis komitetas ir Pasaulinė sveikatos organizacija pateiks tikruosius duomenis apie tai, kokia situacija yra iš tikrųjų yra Brazilijoje, kad visi atletai galėtų priimti sprendimą įvertinę realią riziką“, - sakė NBA komandoje „Chicago Bulls“ rungtyniaujantis ispanas.
Kalbėdamas susitikime Madride su Ispanijos krepšinio rinktinės rėmėjais jis teigė, kad šiuo metu informacijos apie „Zika“ virusą ir jo paplitimą Brazilijoje atletams labai trūksta. „Sportininkas svarbiausia jų sveikata, tačiau ji ne kiek mažiau svarbi ir sirgaliams. Tad reikia atsakyti į iškilusius klausimus, kad žmonės ramiai galėtų planuoti savo keliones į olimpines žaidynes“, - kalbėjo P. Gasol, o jį citavo portalas thelocal.es.
 
Organizatoriai mokslininkų neišgirdo
 
Prepšininkas, kuris iki tapdamas profesionalu studijavo mediciną, teigė, kad pats renka visą įmanomą informaciją apie „Ziką“ virusą, tačiau jam trūksta kompetetingų specialistų nuomonės ir rekomendacijų, kaip elgtis.
 
Brazilijoje siaučiantis „Zika“ virusas neramina ne tik krepšininką iš Ispanijos, bet ir kitus sportininkus. Apie savo nerimą garsiai prabilo ir Australijos golfo žaidėjas. 35-erių Marc Leishman ir jo kolega iš šiaurės Airijos Rory Mcllroy atvirai teigė svarstantys, ar vykti į olimpines žaidynes ir teigė, jog nenustebtų, jeigu kas nors nuspręstų jose nedalyvauti saugodami savo sveikatą.
 
Medikai ir mokslininkai neseniai paragino Pasaulio sveikatos organizaciją rekomenduoti atšaukti olimpines žaidynes Rio de Žaneire ir perkelti jas į kitą vietą arba pakeisti jų datą, tačiau ši nesutiko.
 
„Tiesa“ anksčiau jau rašė apie pavojingą „Zika“ virusą, kuris siaučia Pietų Amerikoje ir ypač Brazilijoje.
Šį virusą perneša uodai. Jų įkandimai ypač pavojingi nėščioms arba pastoti planuojančioms moterims. Įkandus „Zika“ virusą nešiojančiam uodui, kūdikis gali gimti su mikrocefalijos sindromu. Šiuo sindromu sergantys vaikai gimsta su neišsuvyčiusiomis smegenimis, o vienas pagrindinių šio apsigimimo požymių – ypatingai mažai ir netaisyklingos formos vaiko galva.
 
Skaičiuojama, kad šiuo metu Brazilijoje su tokiu apsigimimu kūdyikių jau beveik 1,5 tūkst.
 
 
  

Žymos: Krepšinis, Ispanija, Pau Gasolis, Zika virusas, Olimpiada 2016

Komentarai

Naujausi straipsniai