2013-02-07

Žiemos Olimpiadai besiruošiančiame Sočyje išnaudojami darbininkai?

  
Žiemos Olimpiadai besiruošiančiame Sočyje išnaudojami darbininkai? Olimpiados simboliai.

Rusija įtemptai ruošiasi žiemos Olimpinėms žaidynėms Sočyje ir išnaudoja migrantus, kurie ten dirba. Žmogaus teisių grupė „Human Rights Watch“ pranešė, kad imigrantams nemokami atlyginimai, darbo valandos ilgos ir jiems nelieka laiko poilsiui, taip pat neužtikrintas maisto tiekimas ir apgyvendinimas.

Rusijos atstovai tokius kaltinimus neigia ir sako, kad Amerikoje įsikūrusios organizacijos kaltinimai perdėti.
„Human Rights Watch“ paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad daugiau nei 16 tūkst. imigrantų darbininkų atvyko į Juodosios jūros kurortą Sočį, tikėdamiesi rasti darbo Olimpinėms žaidynėms statant ir modernizuojant daugybę infrastruktūrinių objektų.
 
Rengiant šį pranešimą buvo apklausti 66 darbininkai. Jie teigė, kad kenčia nuolatinį išnaudojimą, o jų darbas apmokamas menkai. Daugiausiai imigrantų, atvykę iš Armėnijos, Kirgizijos, Serbijos, Tadžikistano, Uzbekijos ir Ukrainos.
 
Sakoma, kad žmonės padirbėję kurį laiką, išvyksta, nes negauna pinigų už darbą, tačiau į jų vietą greitai atvežami kiti darbininkai. Tuomet situacija kartojasi. Anot „Human Rights Watch“, migrantai noriai atvyksta dirbti į Rusiją, nes jie gali būti šalyje, kol turi darbą. Darbdaviai dažnai neparūpina darbo leidimų ir dokumentų kopijų bei grasina pranešti valdžiai, kad jie yra nelegalūs imigrantai.
 
 
 
  

Žymos: Rusija, Sportas

Komentarai

Naujausi straipsniai