Tiesa.com   |   2016-11-01

Žemės drebėjimas Italijoje žmonių netraiškė, naikino miestus

  
Žemės drebėjimas Italijoje žmonių netraiškė, naikino miestus
© Wikimedia.org
Skaičiuojama, kad nuo rugpjūčio požeminių smūgių purtojamoje Italijoje be pastogės liko daugiau nei
Italai baiminasi, kad dėl žemės drebėjimo kai kurie maži ir unikalūs maži miestai bei kaimeliai tiesiog sunyks, nes juose nebebus gyventojų.

Italijoje po kojomis drebanti žemė be namų paliko dešimtis tūkstančių žmonių. Per tris mėnesius šalį supurtė jau keturi galingi drebėjimai. Teigiama, kad nuo rugpjūčio silpnesni ar stipresni smūgiai pasikartoja kone kasdien.

Paskutinis galingas drebėjimas, kurio stripumas pagas Richterio skalę siekė 6,5 balo, šalį griovė praėjusį sekmadienį. Aukų išvengta, tačiau sužeistųjų apie dvidešimt ir dar gausybė sugriautų pastatų: ne tik žmonių gyvenamųjų namų, bet ir vertingų bei saugomų bažnyčių, kitų statitinių, kurie jau niekada nebebeus atstatyti.
Skaičiuojama, kad nuo rugpjūčio požeminių smūgių purtojamoje Italijoje be pastogės liko daugiau nei 25 tūkst. žmonių. Kai kurie jų jau niekada nebegrįš į tas vietoves, kuriose gyveno anksčiau. Italai baiminasi, kad dėl to kai kurie maži ir unikalūs maži miestai bei kaimeliai tiesiog sunyks, nes juose nebebus gyventojų.
 
Kaip pranešė „Euronews“, Perudžos provincijoje, Norčios miestelyje, kuris buvo visai netoli žemės drebėjimo epicentro, planuojami dideli atstatymo darbai, tačiau dabar net tūkstantis žmonių neturi pastogės. Virš 800 žmonių naktis leidžia prisglaudę pas geraširdžius, virš 200 – viešbučiuose. Tačiau anksčiau ar vėliau žmonėms teks vėl pradėti gyventi savarankiškai, o kol bus atstatyti jų namai, praeis nemažai laiko.
 
Dabar po drebėjimo be namų likę italai skundžiasi, kad kol kas nėra gavę nei palapinių, nei namelių ant ratų, ir nežino, kaip reiks peržiemoti.
 
  

Žymos: Italija, Žemės drebėjimas, Benamiai, miestai, Perudža, kaimai

Komentarai

Naujausi straipsniai