Tiesa.com   |   Delfi.lt   |   BNS   |   2019-12-07

Vykstant JT klimato deryboms Madride įvyko G. Thunberg įkvėpta demonstracija

  
Vykstant JT klimato deryboms Madride įvyko G. Thunberg įkvėpta demonstracija
© pixabay nuotrauka

Tūkstančiai aktyvistų iš viso pasaulio, įskaitant švedų moksleivę Gretą Thunberg, penktadienį užplūdo Madrido gatves reikalauti pasaulio lyderių skubiai imtis veiksmų klimato kaitai sulėtinti, Ispanijos sostinėje vykstant Jungtinių Tautų organizuojamam COP25 forumui šiuo klausimu.

„Dabartiniai pasaulio lyderiai mus išduoda, ir neleisime, kad tai toliau tęstųsi“, – pareiškė 16-metė G. Thunberg, sakydama ugningą kalbą eitynėms baigiantis.
„Mes sakome – gana. Ir pokyčiai ateina – ar jums tai patinka, ar ne, nes neturime jokio kito pasirinkimo“, – pridūrė ji.
 
G. Thunberg, kurios asmeninės pastangos atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemą padėjo sužadinti didelio masto jaunimo aplinkosauginį judėjimą, buvo priversta anksti palikti demonstraciją, kai ją apspito rėmėjai ir žurnalistai.
 
„Labai norėtume pamatyti valdžioje esančių žmonių veiksmų, nes dėl klimato ir ekologinės nepaprastosios padėties žmonės kenčia ir miršta, ir mes nebegalime ilgiau laukti“, – per spaudos konferenciją prieš demonstracijai prasidedant sakė paauglė.
 
Eitynės buvo surengtos Madride vykstant 12 dienų JT klimato konferencijai. Iš pradžių planuota, kad šis renginys vyks Čilės sostinėje Santjage, bet jį teko perkelti į Ispaniją dėl Pietų Amerikos valstybę supurčiusių žmonių gyvybių pareikalavusių protestų prieš vyriausybę. 
Pirmadienį prasidėjusiame COP25 viršūnių susitikime skambėjo griežti JT pareigūnų perspėjimai dėl „beviltiškai neadekvačių“ didžiųjų pasaulio ekonomikų pastangų apriboti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.
 
G. Thunberg, atsisakanti naudotis oro transportu dėl jo poveikio aplinkai, buvo pakeliui į Čilę, kai derybų vieta buvo pakeista, tad jai teko sugrįžti į Europą buriniu katamaranu.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai