dailymail.co.uk, Tiesa.com   |   2019-02-24

Vos dešimties metų sulaukusi ISIS sostinėje įkalinta mergaitė - nėščia ir parduota į sekso vergiją

  
Vos dešimties metų sulaukusi ISIS sostinėje įkalinta mergaitė - nėščia ir parduota į sekso vergiją
© facebook nuotrauka

Vos dešimties metų amžiaus, ISIS pagrobta ir sekso verge paversta mergaitė jau nėščia. Jos teta ir aplinkiniai pasakoja, kad vaikai stovyklose mušami laidais, o vadinamosios „ISIS nuotakos” žaginamos šimtų vyrų.

dar nebuvo suėję nė dešimt kai Islamo valstybės kariai ją pagrobė iš kaimo Sinjar regione Irake, kur gyveno mergaitės šeima. Jos, kaip ir visas kaimo šeimas, kariai apsupo ir užpuolė nutaikę ginklus į jų galvas.
Vyrai buvo gyvi palaidoti masiniame kape, o moterys išvežtos į netoliese buvusį miestą ir suskirstytos pagal amžių. Vertingiausias - mergaitės nuo 10-ties iki 20-ties metų amžiaus - pasiimė aukšto rango ISIS vadai. Vienoje tokių grupių atsidūrė ir iš baimės amą praradusi Marwa Khedr.
 
Vakar jos teta Mahdya, padėgusi iš Baghuz, paskutinės IS ‘kalifato’ irštvos, pasakojo, kad paskutinį kartą dukterėčią matė kai jas visas į krūvą suvarė turguje, netoli Hardan - miesto, kuriame pastaroji gyveno, kol nebuvo išvežta į Raqqą. Po kelių mėnesių draugė Mahdyai papasakojo mačiusi Marwą ir mergaitė buvusi nėščia. Tai - dar vienas ISIS kovotojų barbarizmo aktas. Kur mergaitė yra dabar - niekas nežino.
 
„Tokių mergaičių kaip Marwa - pilna” - teigė Ziad Avdal, buvęs mokytojas šiuo metu saugantis ir besirūpinantis pabėgusiaisiais iš IS stovyklų. „Tai, kad ji nėščia yra tiesiog siaubinga, bet tai - dar ne viskas. Prieš pastodamos šios mergaitės yra žaginamos šimtų vyrų”.
 
Mahdya, 29-erių metų dviejų dukryčių mama ir Marwos teta pasakojo, kad buvo nuolat parduodama, mušama, verčiama tekėti už kelių vyrų, jai buvo grasinama, kad jai nepaklusus vyresnio amžiaus vyrai prievartaus jo aštuonerių ir devynerių metų amžiaus dukras, jai teko stebėti kaip jos dukros mušamos laidais. Dar vienas iš jos vaikų žuvo per bombardavimą.
„Nežinau, kiek kartų buvau parduota - vienas vyras mane palaikydavo dvi ar tris dienas ir parduodavo kitam. Po to mane uždarė į požemius. Ten buvau keletą mėnesių - negalėjau atskirti, kada diena, o kada naktis” - pasakojo moteris.
 
Ji taip pat pasakoja, kad tarp vyrų buvo ir prie ISIS prisijungusių ir savotišką verslą pradėjusių vakariečių: „vienas pirko merginas, jas prausė, aprengdavo gražiais drabužiais ir parduodavo už didesnę kainą”. Prieš pasitaikant pabėgimo galimybei moteris mėnesių mėnesius badavo, pasakojo valgiusi šakeles ir gyvūnų išmatas.
 
„Tikrai nemaniau, kad išgyvensiu” - pasakojo ji. Kai Mahdya bandė pabėgti pirmą kartą, jos dukros, augintos ir mokytos ISIS karių atsisakė bėgti su mama, sakydamos, kad jų gelbėti atėję Kurdų kariai - bedieviai. „Turėjau joms meluoti, kad einame ieškoti maisto” - pasakojo mama.
 
Daugybė iš stovyklų išgelbėtų mergaičių buvo atskirtos nuo mamų, neatsimena savo amžiaus, nereta neatsimena ir vardo. Vis gi, visos kaip viena pasakoja, kad buvo laikomos tarnaitėmis ar vergėmis ir nuolatos mušamos, klausia, kur jų mamos.
  

Žymos: Vaikai, ISIS, Raqqa

Komentarai

Naujausi straipsniai