Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-03-26

Vos 3 proc. tikimybę išgyventi turėjęs vaikinas ruošiasi sunkiausioms bėgimo varžyboms pasaulyje

  
Vos 3 proc. tikimybę išgyventi turėjęs vaikinas ruošiasi sunkiausioms bėgimo varžyboms pasaulyje
© https://www.justgiving.com/fundraising/siblingsinthesahara
Joe

Joe Robinsono tėvai iš gydytojų išgirdo baisią prognozę – jų sūnus, po automobilio avarijos susilaužęs kaklą ir įskėlęs kaukolę, turi vos 3 proc. tikimybę išgyventi. Laimei, tai buvo tik prognozės ir vaikinui jos neišsipildė, mat dabar jis ruošiasi pačioms sunkiausioms bėgimo varžyboms Žemėje Saharos dykumoje.

Kaip rašo Metro.co.uk, Joe (29) 251 km atstumą turės įveikti svilinant 50 laipsnių Celsijaus karščiui ir ant pečių su savimi nešdamas 15 kg kuprinę. Tokiu neįprastu būdu vaikinas nori paminėti 10 metų sukaktį po avarijos, galėjusios gerokai per anksti užbaigti jo gyvenimą.
2009-ųjų balandžio 7 d. bendraklasė Gabriella Edmondson nesuvaldė vairuojamo automobilio ir sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo galinėje sėdynėje buvęs asmuo. Tuo metu 19-metis Joe patyrė rimtus sveikatos sužalojimus.
 
Jo tėvams gydytojai pranešė, kad nėra manoma, jog sūnus išgyvens naktį, be to, yra net 95 proc. tikimybė, kad jo kūnas lik paralyžiuotas.
 
„Pastarieji 10 metų buvo labai ilgi, sunkūs ir nepakartojami. Trijose vietose susilaužiau nugarą, kaklą, o mano kaukolėje buvo du dideli įtrūkimai. Beveik mėnesį praleiau dirbtinai sukeltoje komoje, sirgau meningitu ir plaučių uždegimu, – internetiniame tinklalpyje, kuriame prašoma aukoti pinigus jam padėjusiai labdaros organizacijai, rašo J. Robinsonas. – Nors man buvo pasakyta, kad niekada nebegalėsiu vaikščioti, taip pat davė mažai vilties vėl kalbėti ar matyti (dėl smegenų traumos), nepaisant nepaliaujamų iššūkių, su kuriais tenka susidurti, nuolatinio nugaros ir kaklo skausmo, po 10 metų norėjau padaryti kažką itin beprotiško.“
 
Joe su seserimi Grace (nuotr. https://www.justgiving.com/fundraising/siblingsinthesahara) Joe su seserimi Grace (nuotr. https://www.justgiving.com/fundraising/siblingsinthesahara)
 
Joe taip pat padėkojo jį prižiūrėjusiai gausiai gydytojų komandai, kurie padėjo paneigti visas spėliones, jog vaikinas nebegalės daryti jam įprastų dalykų.
 
Bėgimo varžybos Saharos dykumoje, dar kitaip žinomos kaip „The Marathon des Sables“ – vienos sudėtingiausių visame pasaulyje. Jas įveikti Joe planuoja su seserimi Grace. Varžybos truks šešias dienas, kurių sunkiausia – ketvirta. „Nes reikia įveikti dvigubą atstumą, – sakė Joe. – Prieš tai jau būsime įveikę 100 km.“
  

Žymos: Sveikata, Medicina, Maratonas, eismo įvykis

Komentarai

Naujausi straipsniai