Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-01-11

Vokietijos „kiaušinių skandalas“ plinta į kitas šalis

  
Vokietijos „kiaušinių skandalas“ plinta į kitas šalis Paaiškėjo, kad kaiušiniai buvo eksportuoti į Olandiją ir Didžiąją Britaniją.

Vokietijoje vis labiau įsiliepsnoja didžiausias per pastaruosius kelerius metus „kiaušinių skandalas“, kurį įžiebė paaiškėję duomenys, kad Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino pašarų gamintojos „Harles & Jentzsch“ pagamintuose pašaruose rastaneleistinai didelis kiekis nuodingosios medžiagos dioksino.

-align: left">Ekspertizė parodė, kad pašarų gamybai naudotos techninės riebalų rūgštys, kurios gali būti naudojamos biodyzelino gamybai. Iš pradžių buvo pranešta tik apie 527 tonas užterštų pašarų, vėliau šis skaičius jau išaugo iki 3000 tonų, o dabar ekspertai yra įsitikinę, kad apyvartoje yra iki 150 tūkstančių tonų pašarų su nuodais. Kaip pranešė BBC, „Dioksino skandalas“ palietė 11 iš 16 Vokietijos federalinių žemių. Valdžios nurodymu uždaryta daugiau nei 4,7 tūkst. žemės ūkio įmonių – paukštynų ir gyvulininkystės fermų. Oficialių pareigūnų teigimu, dioksino kiekis pašaruose, kad ir dvigubai viršijantis leistinas normas, yra nekenksmingas žmonėms, o paukštynai uždaryti tik imantis atsargumo priemonių. Labiausiai nukentėjo Žemutinė Saksonija, kur uždaryta apie 4,5 tūkst. žemės ūkio įmonių. Patikrinimai parodė, kad ten naudoti pašarai, kuriuose dioksino norma buvo 3–4 kartus didesnė už leistiną. Šių fermų produkciją uždrausta realizuoti, ji turi būti utilizuota, kaip ir užteršti pašarai. Iš pradžių buvo teigiama, kad kiaušiniai nebuvo išvežti iš Vokietijos, tačiau dabar paaiškėjo, kad jie buvo eksportuoti ir į Olandiją, ir Didžiąją Britaniją. Kai kurios šalys, pvz., Pietų Korėja, jau sustabdė kiaulienos ir vištienos importą iš Vokietijos, nes baiminasi galimos šios šalies produktų grėsmės vartotojų sveikatai. Nuostabą kelia faktas, kad privačios laboratorijos mėginys, paimtas iš Vokietijos paukštyno, dar 2010 m. kovo 19 d. parodė, kad rastas dioksino kiekis daugiau nei dvigubai viršija leistiną normą, bet Sveikatos apsaugos pareigūnai apie tai sužinojo tik gruodžio 27 d. Vokietijos žemės ūkio ministerija nekomentuoja, kokių padarinių galėjo turėti toks delsimas. O šios problemos mastas galutinai paaiškėjo tik šios savaitės pradžioje.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai