Tiesa.com   |   thelocal.com   |   2015-05-18

Vokietijos geležinkelius paralyžavo streikas

  
Vokietijos geležinkelius paralyžavo streikas Daugiausiai nepatogumų sustoję traukiniai sukelia šalies priemiesčių gyventojams.
Ir nors transporto ministerija paragino mašinistus grįžti prie derybų stalo, o ne skelbti naują streiką, tačiau į šį pasiūlymą darbuotojai neįsiklausė.

Chaosas Vokietijos geležinkeliuose tęsiasi. Keliaujantieji ir toliau turi išlikti budrūs ir kantrūs, nes kaip pranešė portalas thelocal.com., geležinkelių operatorius „Deutsche Bahn (DB)“ paskelbė informaciją apie naują streikų etapą. Mat nepavyko susitarti su mašinistais dėl užmokesčio didinimo sąlygų.

Kol kas neaišku, kiek tęsis šis streikas, kuris daugiausiai nepatogumų sukelia gyvenantiems šalies didžiųjų miestų priemiesčiuose. Profesinės sąjungos daugiau informacijos apie savo planus pažadėjo išplatinti artimiausiu metu.
Derybos nutrūko savaitgalį. Mašinistų profsąjungos lyderis Klausas Weselky‘is apkaltino nacionalinį operatorių nenoru siekti ilgalaikio susitarimo. Profesinės sąjungos nariai turėjo atremti kaltinimus, kad nesileido į kompromisus ir neįsiklausė į kitos pusės nuomonę.
 
Ir nors transporto ministerija paragino mašinistus grįžti prie derybų stalo, o ne skelbti naują streiką, tačiau į šį pasiūlymą darbuotojai neįsiklausė.
 
Praėjusią savaitė mašinistų paskelbtas streikas buvo ilgiausias per Vokietijos kaip Federacinės Respublikos istoriją. Sustojęs viešasis transportas sukėlė šalies gyventojams ypatingai daug nepatogumų, su kuriais jie susidūrė pirmą kartą. Mat iki šiol tokio masto streikai tiesiog nevykdavo.
  

Žymos: Vokietija, Streikas, Geležinkeliai

Komentarai

Naujausi straipsniai