Tiesa.com   |   2014-10-07

Vokietijos ekonomikoje – nerimą keliantis nuosmūkis

  
Vokietijos ekonomikoje – nerimą keliantis nuosmūkis Vasaros pabaigoje Vokietijoje užsidarė dalis automobilių gamintojų padalinių.

Vokietijos ekonomikos ministerija pranešė rugpjūtį fiksavusidaug didesnį pramonės sektoriaus aktyvumo nuosmukį nei tikėjosi analitikai. Ekspertai pastebi, kad rinkas gerokai nuvilia šią savaitę pateikiami ekonomikos duomenys.

Atsižvelgus į sezoninius svyravimus nurodoma, kad pramonės aktyvumas liepos-rugsėjo mėnesiais smuko 4 %. Toks didelis kritimas yra gerokai daugiau nei tikėjosi analitikai. Jie prognozavo vidutiniškai 1,5 % smukimą. Beje, patikslinus liepos duomenis paaiškėjo, kad septintąjį šių metų mėnesį sektoriaus plėtra sudarė ne 1,9 %., o 1,6 %.
Ekonomikos ministerijosšiek tiek anskčiau pateikti duomenys parodė, kad užsakymų apimtys per mėnesį sumažėjo 5,7 %. Toks šalies pramonės įmonių užsakymų nuosmukis - didžiausias nuo pasaulinės finansinės krizės įkarščio 2009-aisiais, todėl statistika padidino nerimą dėl vis dar išliekančio vangaus ekonomikos augimo.
 
"Berenberg" vyresnysis ekonomistas Christianas Schulzas teigia, kad pramonės aktyvumo nuosmukis susidarė dėl rugpjūtį užsidariusių automobilių gamybos padalinių. "Tiesa, ir toliau registruojamas nuosmukis mums rodo, kad bendrasis vidaus produktas antroje šių metų pusėje augs nedaug, net jeigu verslo pasitikėjimą nusmukdžiusios sankcijos Rusijai ir nustos galioti per kelis ateinančius mėnesius", - nurodo jis pateikiamame savo pranešime.
 
 
  

Žymos: Vokietija, Automobiliai, Pramonė

Komentarai

Naujausi straipsniai