Local.de ir Tiesa.com inf.   |   2011-11-14

Vokietijoje neonaciai įtariami nužudę 10 žmonių

  
Vokietijoje neonaciai įtariami nužudę 10 žmonių Vokietijoje veikia partija, kuri pritaria žmones žudžiusių nacių veiklai.

Aiškėja, kad Vokietijoje seriją žmogžudysčių įvykdė dešinieji ekstremistai, kitaip vadinami neonaciais. Šalies politikai pažadėjo, kad bus atliktas išsamus nusikaltimų tyrimas.

Iškilus naujiems faktas, šalyje vėl garsiau skamba raginimai uždrausti Nacionalinę demokratų partiją. Vidaus reikalų ministras Hansas-Peteris Friedrichas pripažino, kad saugumo struktūros suklydo nerasdamos ryšių tarp kitataučių verslininkų ir policininkės nužudymo. „Sieksime, kad ateityje būtų užtikrintas geresnis bendradarbiavimas tarp regionų policijos ir vidaus saugumo tarnybų“, - žadėjo ministras.
H.P.Friedrichas sakė, kad vis dar nėra aišku, ar grupelė ekstremistų, kurie prisipažino per beveik 10 metų nužudę iš kitų šalių kilusius devynis verslininkus ir vieną policininkę, turėjo bendrų. Kanclerė Angela Merkel tikino, kad Vokietija padarys viską, kad atskleistų visus ekstremistų nusikaltimus. Duodama interviu ARD televizijai ji pareiškė, kad dėl iki šiol neatskleistų nusikaltimų “Vokietijai yra gėda”.
 
Keturi įtariamieji, iš kurių du praėjusią savaitę nusižudė, yra kaltinami devynių verslininkų nužudymu nuo 2000-ųjų iki 2006-ųjų. Jie taip pat įtariami 2007 metais atėmę gyvybę policininkei. Likę du gyvi ekstremistai laikomi areštinėje. Pareigūnai mano, kad vyrai priklauso grupei, save vadinančiai Pogrindiniais nacionalsocialistais. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai