tiesa.com   |   2013-09-23

Vokietija kurso nekeis

  
Vokietija kurso nekeis Angela Merkel triumfavo Vokietijos kanclerės rinkimuose.

Angela Merkel pasiekė istorinę pergalę. Šių laikų geležine ledi jau vadinama Vokietijos kanclerė laimėjo rinkimus, o tai reiškia, kad viena stabiliausių ekonomikų Europoje ir toliau laikysis savo politikos bei nenusileis dėl esminių reformų, kurios galėtų padėti Europai išsivaduoti iš recesijos.

 Kaip teigė politikos apžvalgininkai, A. Merkel pergalė – tai ne tik ženklas Europai, bet ir didelis pasiekimas Vokietijos konservatoriams, kurie tokio triumfo laukė 20 metų. Beje, tai pirmoji Vokietijos kanclerė, kuri kadenciją eis jau trečią kartą iš eilės ir pirmoji dešiniųjų pažiūrų politikė, kuri sėkmingai išsilaikė poste nuo krizės pradžios 2010-aisiais.
Tiek pati A. Merkel, tiek apžvalgininkai gali nuraminti Europą, kad Vokietija ir toliau bus stabiliausia valstybė ES ir galingiausias variklis, kuris ne tik spaus „teisingai” gyventi kitas ES nares, bet ir pati vykdys aktyvią taupymo bei ekonomikos skatinimo politiką.
 
A. Merkel pergalė tikrai neleis atsipalaiduoti Graikijai, Ispanija ir Portugalijai, kurios jau gavo pirmąsias finansines injekcijas, kad išvengtų nemokumo, tačiau nevykdo esminių taupymo reformų, kurios padėtų šalims atsitiesti.
 
  

Žymos: Vokietija, Politika, Angela Merkel

Komentarai

Naujausi straipsniai