Tiesa.com   |   Delfi.lt   |   BNS   |   2020-01-25

Visoje Kinijoje viešajame transporte imamasi priemonių virusui aptikti

  
Visoje Kinijoje viešajame transporte imamasi priemonių virusui aptikti
© Pixabay nuotrauka

Kinijoje sparčiai daugėjant mirtino koronaviruso aukų ir sergančiųjų, visos šalies mastu nurodyta imtis priemonių siekiant traukiniuose, lėktuvuose ir autobusuose aptikti užsikrėtusius žmones ir juos nedelsiant izoliuoti.

Bus steigiami patikros punktai, keleiviai, kuriems įtariama pneumonija, bus „nedelsiant gabenami“ į medicinos centrus, pranešė Nacionalinės sveikatos komisija.
Izoliavus įtartinus atvejus, bus privaloma dezinfekuoti traukinį, lėktuvą ar autobusą.
 
Pasak komisijos pranešimo, „visos transporto tarnybos“ privalo „griežtai“ imtis prevencijos ir kontrolės priemonių oro ir jūrų uostuose bei traukinių ir autobusų stotyse.
 
Šios priemonės taikomos visuose transporto maršrutuose, taip pat muitinės ir pasienio kontrolės postuose. Visi keleivius aptarnaujantys darbuotojai privalo dėvėti kaukes.
 
Transporto tarnybos taip pat privalo pateikti išsamią informacija apie asmenis, turėjusius glaudų kontaktą su galbūt užsikrėtusiu žmogumi, pavyzdžiui, važiavusius su juo tame pačiame vagone. Šis nurodymas galioja visose provincijose ir regionuose.
Visos teritorijos privalo parengti skubaus reagavimo į koronavirusą planus bei apmokyti medicinos personalą.
 
Šių priemonių imamasi siekiant suvaldyti protrūkį, nuo kurio jau mirė 41 žmogus, o užsikrėtusiųjų skaičius jau pasiekė beveik 1 300. Į Uhano miesto, kuriame kilo koronaviruso protrūkis, ligonines pasiųsti 450 Kinijos kariuomenės medikų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai