Tiesa.com inf.   |   2012-05-23

Vaikų priežiūra D.Britanijoje – viena brangiausių pasaulyje

  
Vaikų priežiūra D.Britanijoje – viena brangiausių pasaulyje Daugiausiai Britanijos tėvai sumoka už vaikų darželį.

Tyrimas parodė, kad D.Britanijos tėvai verčiami mokėti daugiau už vaiko mokymąsi vaikų darželyje negu daugumos kitų išsivysčiusių šalių gyventojai, pranešė telegraph.co.uk. Išlaidos vaikų priežiūrai didėja, nes šalyje brangsta įvairios paslaugos, ypač stipriai tai pajaučia viduriniosios klasės atstovai.

Šiuo metu tėvai vaiko iki penkerių metų amžiaus priežiūrai ir jam reikalingoms priemonėms vidutiniškai išleidžia apie ketvirtį šeimos metinių pajamų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad beveik niekur daugiau pasaulyje vaiko išlaikymas nekainuoja tiek daug. Išlaidos gerokai išaugo per pastaruosius metus, kuomet gerokai sumažėjo privačių auklių, tad tėvai buvo priversti atsigręžti į daug brangesnius vaikų darželius.
Per pastaruosius dešimt metų auklių, registruotų Jungtinėje Karalystėje, skaičius sumažėjo perpus: nuo 103 tūkst. iki 57 tūkst. Atliekant apklausą paaiškėjo, kad dauguma auklių atsisakė šio darbo, nes mokesčiai valstybei tapo per dideli.
 
Sumažėjus auklių, iškilo dar viena problema – namuose likusios moterys vienu metu pradėjo prižiūrėti net keletą vaikų. Ne visiems tėvams tai atrodo priimtina, tačiau kai kurie iš jų tiesiog neturi kito pasirinkimo, nes neišgali sumokėti vaikų darželiui.
 
Tyrimas parodė, kad vidutinė britų šeima vaiko priežiūrai išleidžia didžiausią dalį savo metinio uždarbio iš visų pasaulio šalių, išskyrus Šveicariją. Šeima, kurioje vyras ir žmona uždirba vidutinę algą, per metus vaiko iki penkerių metų išlaikymui skiria 27 % pajamų. Manoma, kad nepasiturinčios šeimos išleidžia kur kas mažiau, o turtingos – kur kas daugiau pinigų.
 
  

Žymos: Šeima, Biudžetas, Vaikų darželis

Komentarai

Naujausi straipsniai