Tiesa.com   |   2015-02-18

Užspeisti ukrainiečiai atsitraukė

  
Užspeisti ukrainiečiai atsitraukė Ukrainos pajėgos paliko Debalcevę.

Po Debalcevės apylinkėse Ukrainos rytuose užvirusių nuožmių mūšiu vyriausybės pajėgos gavo įsakymą trauktis. Prorusiški separatistai įsiveržė į miestą, kurį kelis mėnesius kontroliavo Ukrainos kariai ir trečiadienį dieną dalį ukrainiečių vis dar laikė atkirtę nuo pasitiprinimo apšaudydami kelią tarp Debalcevės ir Artiomivsko.

Į konflikto židinį išskrido Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Jis greičiausiai susitiks su Delbacevę gynusiais kariais.
„Norėdami perimti miesto kontrolę, Rusijos-teroristinių pajėgų vadai metė į mūšį visus šiame rajone turimus rezervus“, – pranešė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas. Kaip pažymi D. Tymčukas, iš Verhulivkos pusės ataką vykdo dvi smogiamosios taktinės Rusijos-teroristinių pajėgų grupės. Antroji grupė prie Debalcevės pasirodė tik vasario 17-os dienos rytą. „Dar viena taktinė priešininko grupė (iki dviejų sustiprintų kuopų) smogė Debalcevei iš šiaurės rytų“, – sakė jis.
 
Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad tarp sukilelių pastebėtas vienas iš Rusijos kariuomenės sausumos pajėgų vadų, pulkininkas leitenantas Aleksandras Lencovas.
 
Separatistai į mūšį pasitelkė apie 25 tankus, iki 35 kovinių šarvuočių ir tris artilerijos batalionus. Technika leido separatistams prasibrauti į miestą ir jo rytinėje bei centrinėje dalyje įvelti Ukrainos pajėgas į gatvės mūšius, teigia D. Tymčiukas. „Priešininkas toliau kontroliuoja kelią tarp Debalcevės ir Artiomivsko nuo vyraujančios aukštumos (vyraujanti aukštuma 307,9 taip pat užimta priešininko) ir neleidžia aprūpinti dalinių, kurie ginasi pačiame mieste“, – teigiama pranešime.
 
D. Tymčukas pridūrė, kad vasario 17-osios vakare Ukrainos artilerija smogė priešininko rikiuotėms Lohvynovės rajone ir į rytus nuo Debalcevės.
Antradienį antiteroristinės operacijos štabe buvo pripažintas dalinis Debalcevės užėmimas. „Mieste vyksta mūšiai. Priešininkas, užėmęs kai kuriuos pastatus, apšaudo antiteroristinės operacijos pajėgas. Kaip tiksliai – mes kol kas nesakome. Tuo pačiu vyksta mūsų pajėgų pergrupavimas, operacija mieste tęsiasi“, – pareiškė antiteroristinės operacijos spaudos atstovas Anatolijus Stelmachas.
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Karas, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai