2010-01-14

Uždrausta islamistų grupuotė

  
Uždrausta islamistų grupuotė

Vidaus reikalų ministras Alanas Johnsonas paskelbė Islam4UK, kitaip žinomą kaip al-Muhajiroun, grupuotę už įstatymo ribų. Islamistai planavo protestus, kurių metu turėjo būti pagerbti musulmonai, žuvę Afganistano kare.

Radikalūs islamistai planavo maršą per Viltšyro miestą. Jų atstovas spaudai Anjemas Choudary tikina, kad tai ideologinė ir politinė organizacija, nesusijusi su smurtu. Jis užtikrino, kad nei vienas Islam4UK narys neprisidėjo prie jokio teroristinio akto. Pasak A. Choudary, JK vykdoma politika pradeda panašėti į diktatūrą: žmonių teisė į laisvę nustoja galioti, vos tik šie išreiškia nesutikimą su vyriausybės vykdoma politika ir bando apnuoginti tarptautinės politikos vingrybes.
Johnsonas teigė, jog naujuoju įsaku stengiamasi užkirsti kelią grupuotei apeiti įstatymus, mat ji pasivadindavo vis kitu pavadinimu ir vėl turėdavo teisę veikti. Iki šiol buvo uždrausti tik kiti du alternatyvūs Islam4UK pavadinimai – al-Ghurabaa ir The Saved Sect. Pasak vidaus reikalų ministro, sprendimas uždrausti grupuotės gyvavimą buvo priimtas po sudėtingų ir ilgų svarstymų. Tačiau jis pridūrė, kad tokie veiksmai yra būtini kovojant su terorizmu. 
 
Pagal 2000-aisiais metais priimtą Kovos su terorizmu aktą, grupė gali būti uždrausta, jei ji įvykdo ar dalyvauja vykdant teroristinį aktą, ruošiasi, agituoja arba skatina teroristinius veiksmus arba yra kaip nors kitaip susijusi su terorizmu. Nuo šiol žmogus, priklausantis minėtajai grupuotei, gali būti nubaustas dešimčiai metų kalėjimo.
 
Al-Muhajiroun organizacijos steigėjas Omaras Bakiris Muhammadas teigia, kad naujasis įstatymas tik padidins grupės populiarumą ir paskatins pogrindinę veiklą.
 
Islam4UK, turėjusi atšaukti suplanuotą maršą, teigia ir taip sugebėjusi sėkmingai nušviesti musulmonų kančias Afganistane. Grupė neigia gandus, jog maršo metu buvo planuota per miestą nešti tuščius karstus. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai