Tiesa.com   |   2013-01-24

Už karaliaus įžeidimą – 11 metų nelaisvės

  
Už karaliaus įžeidimą – 11 metų nelaisvės Karališkosios šeimos gyvenimas yra itin opi tema politiškai nestabiliame Tailande.

Žurnalistui, kaip teigiama, už įžeidžius straipsnius Tailando karaliaus atžvilgiu skirta 11 metų nelaisvės. Bankoko baudžiamasis teismas skyrė šį nuosprendį buvusiam žurnalo „Voice of Taksin“ redaktoriui Somyotui Prueksakasemsukui dėl dviejų straipsnių, kurie buvo pripažinti įžeidžiančiais karališkąją šeimą.

Nuteistojo adovakatas pažadėjo nutartį apskųsti jau artimiausiu metu. Ir tvirtino, kad jis nepažeidė 112-ojo straipsnio už kurį ir buvo nubaustas. „Jis dirbo savo darbą kaip žurnalistas. Sieksime, kad jis būtų paleistas už užstatą,“ - tvirtino žurnalisto advokatas.
Kaip praneša pasaulio spauda, plačiai žinomas Tailando aktyvistas buvo nuteistas vadovaujantis prieštaringai vertinamu įstatymu dėl karališkojo asmens įžeidimo. Tai jau ne pirma tokio pobūdžio byla Tailande.
 
Žmogaus teisių aktyvistai pasmerkė S. Prueksakasemsukui paskelbtą nuosprendį. Žurnalistas buvo atvežtas į teismą sukaustytas grandinėmis ir buvo ilgiau nei metus laikomas be teisės būti paleistas už užstatą.
 
Karališkosios šeimos gyvenimas yra itin opi tema politiškai nestabiliame Tailande. 85-erių karalius Bhumibolas Adulyadejas, gerbiamas daugelio tailandiečių, gydomas ligoninėje nuo 2009 metų rugsėjo.
 
Žmogaus teisių aktyvistai tvirtina, kad įstatymas dėl karališkojo asmens įžeidimo taikomas vadovaujantis politiniais motyvais, pažymėdami, jog daugelis apkaltintųjų yra susiję su raudonmarškinių judėjimu, kurių veiksmai laikomi priešiškais karaliui ir jo dabartinei valdžiai.
Dauguma raudonmarškinių siekia, kad buvęs vadovas Th. Shinawatra grįžtų į valdžią. Šiuo metu jis gyvena užsienyje, vengdamas pakliūti į kalėjimą pagal teismo nuosprendį už korupciją, kurį jis vadina politiškai motyvuotu.
 
 
 
  

Žymos: Politika, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai