CNN ir Tiesa.com inf.   |   2011-08-29

Uraganas “Irene” nesmogė visa jėga

  
Uraganas “Irene” nesmogė visa jėga Amerikiečiai kaip įmanydami stengėsi apsaugoti savo turtą. Nuotrauka iš Niujorko.

JAV pavyko išvengti katastrofos, nors uraganas “Irene” grąsino pražudyti daugybę žmonių ir pridaryti rimtos žalos pietrytinės pakrantės miestams. Tačiau savaitės pabaigoje visi lengviau atsikvėpė – uraganas pradėjo tolti nuo JAV krantų ir susilpnėjo iki atogrąžų audros.

Uraganas grasino didžiausiems rytų pakrantės miestams, tarp jų – ir Niujorkui. Šiam finansų centrui “Irene”, pirminėmis prognozėmis, turėjo būti negailestinga, beveik 400 tūkst. žmonių turėjo skubiai palikti savo namus. Tačiau pačios baisiausios prognozės neišsipildė.
Niujorko miesto meras Michaelas Bloombergas pažaėjo, kad gyventojai galės grįžti namo, tačiau oro transportas ir metro sistema kol kas dar sustabdytos. Laukiama, kol jų būklę įvertins saugos specialistai. Siaučiant “Irene” buvo atšaukta dešimtys tūkstančių skrydžių. Lėktuvai kilti turėtų pradėti pirmadienio vakarą.
 
CNN nuolat informavo visuomenę apie urgano padarinius. Vienu metu buvo pranešama, Niujorke iš savo krantų išsiliejo Hudsono upė ir užliejo žemutinį Manhataną. Niujorkiečiai išliko gana ramūs, daugelis jų socialiniame tinklapyje skelbė žinutes, kuriose tvirtino, kad jokio uragano nėra, Niujorke tik vėjuota ir lyja. Panašu, kad ne visiems JAV miestams ir gyventojams pastarosios dienos buvo tokios ramios.
 
Džersio gubernatorius Chrisas Christie pasakojo, kad visur siautė potvyniai ir patarė gyventojams likti namie. Gubernatorius teigė, jog viesulo padaryta žala pastatams ir infrastruktūrai siekia milijardus, o gal net ir dešimtis milijardų dolerių.
 
Pradėjus siautėti “Irene”, vėjas nuolat stiprėjo: šeštadienį paryčiais jo greitis padidėjo iki 80 km/h, o vėliau pasiekė apie 130 km/h greitį, tačiau vakarop jau buvo pranešama apie maždaug 100 km/h vėjo greitį, vėliau uraganas susilpnėjo iki atogrąžų audros.
 
Tačiau aukų vis delto išvengti nepavyko. Kaip praneša CNN, uraganas pareikalavo mažiausiai 19 žmonių gyvybių. Manoma, kad šis skaičius dar gali augti. Vienuolimetis berniukas žuvo ant jo namo užgriuvus medžiui. Moterį Merilande mirtinai prispaudė namo kaminas. Vandens stichijos nepavyko nugalėti banglentininkui Floridos valstijoje. Jis Naujosios Smirnos paplūdimyje žuvo galynėdamasis su beveik 3 metrų bangomis. Naujajame Džersyje moteris nuskendo savo automobilyje, kuris buvo užtvindytas kelyje.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai