Tiesa.com   |   2014-05-30

Ukrainos krizė: nesibaigiantys mūšiai ir naujos aukos

  
Ukrainos krizė: nesibaigiantys mūšiai ir naujos aukos Intensyviausi mūšiai vyksta Luhansko ir Donecko srityse.

Ukrainos Rytai – karo laukas. Aukos skaičiuojamos šimtais. Tačiau tai tik oficialūs duomenys. Teigiama, kad separatistų pusėje gerokai daugiau žuvusiųjų ir patirtų nuostolių, nei Ukrainos armijoje. Ir tai ne pabaiga. Ukrainos laikinasis gynybos ministras Mychailas Kovalis pranešė, kad armija tęs plataus masto antiteroristinę operaciją, kol pasienyje su Rusija nebus atstatyta tvarka ir taika.

 Tokį pareiškimą jis padarė šios savaitės pabaigoje kalbėdamas po skaudžios netekties, kai separatistai numušė armijos sraigtasparnį. Šio išpuolio metu žuvo 14 karių ir vienas generolas. „Mums skirta užduotis – atkurti taiką ir tvarką tame regione“, - sakė ministras. Jis taip pat pabrėžė, kad šalies Rytuose veikia ne ukrainiečiai, o specialiai paruošti kovotojai iš Rusijos.
Dabar daugiausiai susirėmimų vyksta Donecko ir Luhansko sirtyse. Taip pat pasirodo vis daugiau pranešimų, kad šiose srityse veikia ne tik rusai, bet ir čečėnai, ir konfliktas nėra lokalus, kaip pastaruoju metu ėmėsi tvirtinti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
 
Naujai išrinktas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad jam svarbu atkurti taiką Ukrainoje ir jis nekeis dabartinio kurso separatistų atžvilgiu. Be to vadovas šią savaitę pareiškė, kad bendradarbiavimo sutarties pasirašymą su Europos Sąjunga jis nukelia neribotam laikui. Anot P. Porošenkos, dabar svarbiausia atkurti normalų žmonių gyvenimą, o ne žengti žingsnį, kuris gali tik pagilinti konfliktą.
 
  

Žymos: Ukraina, Rusija,

Komentarai

Naujausi straipsniai