tiesa.com   |   2014-02-24

Ukrainos ateitis miglota

  
Ukrainos ateitis miglota Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius – paieškomas. Jis bandė slapčia išvykti iš šalies.

Ukrainoje pergalę nuo praėjusio penktadienio šventė protestuotojai. Aukščiausi buvę šalies vadovai slapstosi. O pasaulis naujienų vis tiek laiko sulaikęs kvapą. Kodėl? Kai kurie veiksmai rodo, kad šiandieninė pergalė gali būti tik naujo, gerokai didesnio ir ne tokio lokalaus konflikto pradžia.

 Viena esminė permaina, ko baiminamasi, – tai Ukrainos skilimas. Apie prieštaringas nuomones ir ateitis viltis buvo kalbama nuolat revoliucijos metu, tačiau dabar prorusiški šalies regionai jau atvirai, garsiai ir gana kategoriškai reiškia savo nuomonę: jie nenori sukti į Vakarus ir atsižadėti Rusijos.
Žmonės su Rusijos vėliavomis renkasi Rytų Ukrainos miestuose, ten patruliuoja ir saugo Vladimiro Lenino paminklus. Pastarieji provakarietiškuose miestuose buvo nugriauti jau praėjusią savaitę.
 
Ramybės neduoda ir Krymas. Tai autonominė Ukrainos respublika, kuri, kaip baiminamasi, gali paskelbti apie savo nepriklausomybę. Tokiu atveju, labai tikėtinas scenarijus, kad Rusija čia greitai įvestų savo kariuomenę, kad apgintų Kryme gyvenančius rusus, kurių čia skaičiuojama nuo 60 iki 70 proc. Šios savaitės pradžioje jau pasirodė pranešimai, kad Krymas ginkluojasi ir nerimsta.
 
Kitos karštos žinios, kurios skrieja iš sostinės Kijevo – tai naujienos apie besaikę prabangą, kuria mėgavosi aukščiausi šalies vadovai. Protestuotojai jau surengė savotiškas ekskursijas į Ukrainos parlamento atstatydinto prezidento Viktoro Janukovyčiaus rezidenciją, pamatė ir auksu tviskančius tualetus, įrengtus buvusio Generalinio prokuroro namuose.
 
Kaip pranešė žiniasklaida, aukščiausi šalies vadovai šiuo metu slapstosi. Savaitgalį daugelis jų bandė išvykti iš šalies, tačiau pasieniečiai nesuteikė leidimo palikti Ukrainą.
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai