Tiesa.com   |   defi.lt   |   2015-06-04

Ukrainoje atsinaujino kruvini mūšiai

  
Ukrainoje atsinaujino kruvini mūšiai Rusų politikas V. Žirinovskis grasino subombarduoti Kijevą ir sušaudyti kalinamą ukrainietę pilotę.

Atsinaujinus aktyviems karo veiksmams Ukrainoje, vėl nerimsta Rusijos politikai. Skandalais pagarsėjęs Rusijos Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis dalyvaudamas televizijos laidoje pylė grasinimus Europai bei Baltijos šalims.

Politikas springdamas išrėkė, kad subombarduos Kijevą, o į Europos sostines ragino kuo greičiau nukreipti raketines pajėgas. V. Žirinovskis įsitikinęs, kad tokiais veiksmais galėtų atgrasyti Europą nuo grinklavimosi ir nusileisti Rusijai.
„Rusijos caras viską padarė teisingai ir šiandien šalis (Rusija – red. pastaba) viską daro teisingai. Bombarduosite Donbasą? Bombarduosime Kijevą. Rengsite diversijas? Jūs (Ukrainos valdžia – red. pastaba) nužudėte Aleksejų Mozgovojų, mes iššaudysim visus jūsų gubernatorius, pradedant Saakašviliu. Tada jie išsigąs. Tiek Europoje, tiek Ukrainoje situacija neabejotinai pasikeis, kai Šoigu (Rusijos Federacijos gynybos ministras – red. pastaba) nukreips raketines pajėgas į Berlyną, į Londoną“, – iš visos gerklės studijoje šaukė V. Žirinovskis, kurį citavo portalas delfi.lt.
 
Dalyvaudamas laidoje įsiuto tiesiogine žodžio prasme ir visiems dalyviams netikėtai pasiūlė sušaudyti Rusijoje kalinamą Ukrainos pilotę Nadieždą Savčenko.
 
Lietuvos politikai šių pasisakymų nekomentuoja. Lietuvos užsienio reikalų ministras Lina Linkevičius tik pakartojo jau anksčiau apie V. Žirinovskį savo išsakytą nuomonę: „Tokių politikų vieta – zoologijos sode“.
 
Ruošiasi invazijai.
 
Kad situacija Ukrainoje kaista, rodo ir naujausi žiniasklaidos pranešimai. Šią savaitę rytinėje šalies dalyje atsinaujino įnirtingi mūšiai. Manoma, kad skaudžių netekčių patyrė abi pusės. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka įsitikinęs, kad jo vadovaujama šalis turi būti pasirengusi ypač plataus masto Rusijos invazijai artimiausiu metu.
 
Rusija nepamiršta pasitaikius progai bloguoju paminėti ir Baltijos valstybių. Štai šį ketvirtadienį Rusijos federalinė saugumo tarnyba pranešė sunaikinusi kontrabandininkų tinklą. Nusikaltėliai neva gabeno į Rusiją iš Latvijos ginklus.
„Latvijos pilietis, kontrabanda įvežęs ginklų per Rusijos sieną, sulaikytas prekiaujantis šaunamaisiais ginklais Pskovo srityje, kartu su trimis Rusijos piliečiais, kurie organizavo nusikalstamą veiklą, ir penkiais bendrininkais, gyvenančiais įvairiuose (Rusijos) rajonuose“, – taip, anot naujienų agentūros „Interffax“, sakė ketvirtadienį FST atstovas.
 
Latvija kol kas šio fakto nepatvirtino.
  

Žymos: Ukraina,

Komentarai

Naujausi straipsniai