Tiesa.com   |   2014-12-23

Ukraina apsisprendė: nori į NATO

  
Ukraina apsisprendė: nori į NATO Ukrainos Rados sprendimas siekti narystės NATO supykdė Rusiją, kuri pažadėjo nemalonumus.

Ukrainos parlamentas priėmė sprendimą, kuriuo panaikino draudimą siekti narystės NATO. Tai reiškia, kad šalis sieks prisijungti prie galingiausio karinio bloko, nors prieš šiuos planus ypač griežtai pasisakė Rusija. Jos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas pasisakydamas per televiziją iš karto po įstatymo priėmimo pareiškė, kad dabar Ukrainos laukia pasekmės.

Politikas aiškiai nepasakė, kokių veiksmų imsis Rusija, tačiau parėžė, kad dėl tokio sprendimo Ukrainoje vykstantį kraujo praliejimą dabar sustabdyti bus ypatingai sunku. Anot S. Lavrovo, Ukrainos veržimasis į NATO yra „pasekmė iliuzijų, kuriomis gyvena Kijevo lyderiai ir, deja, daugelis Vakaruose, kad geopolitinis šachmatų žaidimas – tai yra viskas, o žmonių gyvybės – niekis“.
Apie tai, kad Ukraina iš ilgalaikės sąjungininkės tampa prieše, pasisakė ir Rusijos premjeras Dmirtijus Medvedevas. „Iš esmės prašymas priimti į NATO pavers Ukrainą potencialia Rusijos karine priešininke“, – mintimis socialiniame tinklei „Fcebook“ dalijosi premjeras.
 
Taigi pildosi didžiausias Rusijos košmaras – dar viena kaimynė gali tapti NATO nare. Anksčiau Rusijos vadovai yra sakę, kad jeigu Vakarai užtikrintų, jog Ukraina niekada netaptų NATO nare, Rusija „Padėtų“ sureguliuoti rytinėje šalies dalyje vykstantį karinį konfliktą.
 
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, NATO

Komentarai

Naujausi straipsniai