Parengė Rimantas Zagrebajev   |   2011-01-19

Tyrimas dėl Nikolajaus II sušaudymo – baigtas

  
Tyrimas dėl Nikolajaus II sušaudymo – baigtas
© Wikipedia
Nikolajus II ir jo šeima buvo sušaudyti 1918 m. Jekaterinburge.

Rusijos Federacijos Tyrimų komitetas nutraukė baudžiamosios bylos tyrimą dėl Rusijos imperatoriaus Nikolajaus II ir karališkosios šeimos narių sušaudymo. Apie tai pirmadienį paskelbė Germanas Lukjanovas, Rusijos imperatorių namų vadovės Didžiosios kunigaikštienės Marijos Vladimirovnos advokatas, rašo Rusijos naujienų agentūra ITAR – TASS.

="text-align: left">„Šiandien Rusijos Federacijos Tyrimo komiteto atstovas Vladimiras Solovjovas informavo mane apie tai, kad byla dėl caro Nikolajaus II ir jo šeimos narių nužudymo nutraukta sausio 14 dieną“, - sakė jis.
 
Kalbėdamas apie tai, G. Lukjanovas sakė, „aš informavau Didžiąją kunigaikštienę Mariją Vladimirovną ir ji išreiškė norą asmeniškai susipažinti su sprendimo kopija, tad vėliau ir bus nuspręsta apie mūsų tolimesnę veiklą“.

Palaikai, priklausantys cesarevičiui (įpėdinio į Rusijos imperijos sostą laipsnis) Aleksejui Nikolajevičiui Romanovui ir jo seseriai Didžiajai kunigaikštienei Marijai Nikolajevnai Romanovai, buvo aptikti 2007 metų liepos mėnesį netoli Jekaterinburgo. Todėl buvo atnaujintas bylos tyrimas, iškeltos anksčiau dėl 1991 metų liepos mėnesį aptiktų Nikolajaus II palaikų, Aleksandros Fiodorovnos, Olgos, Tatjanos ir Anastasijos Romanovų, o taip pat aplinkinių asmenų, nušautų specialios paskirties namuose (Ipatjevo name) naktį iš 16 į 17 liepos 1918 metais Jekaterinburge.

Baudžiamosios bylos metu buvo atlikti tyrimai, kurie nustatė, jog palaikai priklauso Nikolajaus II šeimos nariams ir jo aplinkos asmenims.

Pasak tyrimo, oficialus sprendimas dėl buvusio imperatoriaus Nikolajaus II (Romanovo) buvo priimtas Uralo Tarybos prezidiumo. Oficialus sprendimas dėl kitų caro šeimos narių ir tarnų sušaudymo valdžios organų nebuvo nuspręsta.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai