tiesa.com   |   BBC   |   2014-03-21

Turkijoje uždraustas “Twitter”

  
Turkijoje uždraustas “Twitter” Turkijoje “Youtube” blokada tęsėsi dvejus metus. Dabar svetainė atblokuota.

Turkijoje internetas ir socialiniai tinkle – opi problema. Dažnai valdžia imasi blokuoti tam tikrus tinklapius norėdama uždrausti informacijos sklaidą arba kritiką. Dabar užkliuvo socialinis tinklas “Twitter”. Vartotojai bandydami prisijungti prie savo paskyrų kompiuterio ekrano lange pamatė užrašą: “Svetainė uždaryta”.

 “Twitter” kol kas nekomentavo šios situacijos, tik parešikė, kad bendrovė atlieka tyrimą.
Kaip pranešė žiniasklaida, gali būti, kad “Twitter” užblokuota dėl to, jog svetainėje buvo paviešinti garso įrašai, kuriuose Turkijos premjeras Recepas Tayyip Erdoganas kalbėjosi su savo sūnumi ir liepė jam atsikratyti didele pinigų suma. Vėliau kilo didžiulis koruocijos skandalas šalyje.
 
“Twitter” galėtų pasikonsultuoti su vaizdo įrašų svetainės “Youtube” svetainės savininkais “Google”. “Youtube” Turkija atblokavo šiomis dienomis, tačiau neveikė jis ilgą laiką. Remiantis BBC, minėtame rinklapyje buvo patalpintas vaizdo įrašas, kuriame pašieptas Turkijoje garbinamas ir šalies įkūrėju vadinamas Mustafa Kemal Ataturkas. Šio asmens menkinimas ar įžeidinėjamas Turkijoje užtraukia baudžiamąją atsakamomybę.
 
“Yotube” blokada buvo tęsiama dvejus metus, kol Vyriausybei pavyko susitarti su “Google”, kad įrašas būtų išimtas iš internetinės erdvės.
 
 
  

Žymos: Internetas, Turkija

Komentarai

Naujausi straipsniai