tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-12-20

Turkijoje nušautas Rusijos ambasadorius

  
Turkijoje nušautas Rusijos ambasadorius
© twitter.com
Užpuolikas buvo nukautas pareigūnų.
Provokacija siekta pakenkti šalių tarpusavio santykiams.

Turkas policininkas vakar, gruodžio 19 dieną, nušovė Rusijos ambasadorių Andrejų Karlovą, taip išreikšdamas savo protestą prieš Rusijos veiksmus Aleppe.

 Incidentas įvyko praėjus vos dienai po Turkijoje vykusių protestų prieš Rusijos vykdomą paramą Sirijos prezidentui Bashar al-Asad.
Ambasadorius Andrej Karlov lankėsi fotografijų parodoje „Rusija turkų akimis”. Nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti, jog ambasadorius sakė kalbą, kai pasigirdo šūviai. Juodu kostiumu ir baltais marškiniais apsirengęs užpuolikas pradėjo šaudyti iš ginklo. Pasak liudininkų, viso buvo paleisti aštuoni šūviai.
 
Užpuolikas šaukė „nepamirškite Aleppo, nepamirškite Sirijos” ir naudojo arabišką frazę „Allahu Akbar” (Dievas yra didis). Užpuolikas žuvo susišaudyme su policija.
Ambasadorius A. Karlov bvo nedelsiant nugabentas į ligononę kur netrukus mirė. Jo mirtį patvirtino Rusijos užsienio reikalų ministerija.
 
Užpuolikas buvo 22 metų Ankaros specialiojo policijos padalinio narys Mevlut Mert Aydintas. Dar nėra žinoma, ar jis turėjo ryšių su kokiomis nors grupuotėmis.
 
Turkijos prezidetas Recep Tayyip Erdogan iš karto po incidento kalbėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir sakė, jog šis išpuolis buvo „provokacija, kuria siekta pakenkti šalių tarpusavio santykiams”.
 
 
  

Žymos: Turkija, Rusija, Pasikėsinimas nužudyti, ambasadorius

Komentarai

Naujausi straipsniai