Tiesa.com   |   2016-07-15

Turkijoje karinis perversmas

  
Turkijoje karinis perversmas
© Youtube.com
Turkijos armija pranešė, kad perėmė valdžią.
Kariuomenė praneša, kad perėmė valdžią Turkijoje ir pergalė jų pusėje.

Turkijoje ketvirtadienį, prieš vidurnaktį vietos laiku (apie 22 val. JK laiku), prasidėjo karinis perversmas. Kaip skelbė naujienų agentūros, kariuomenė užėmė šalies kontržvalgybos pastatą, taip pat paėmė įkaitais aukštus politinius vadovus.

Pranešama, kad sostinėje Anakaroje ir Stambule uždaryti visi tiltai, atšaukti visi skrydžiai iš didžiausio Atatiurko oro uosto. Liudininkų teigimu, Ankaroje girdėti šūviai. 
Šalyje įvesta komendanto valanda, o žiniasklaidą pasiekia vis nauji pranešimai, kad kariuomenė jau perėmė svarbiausių institucijų kontrolę ir paėmė įkaitais aukštus politikus. 
 
Apie Turkijos prezidento Recepo Tayypo Erdogano likimą patikimų žinių nėra. Vieni šaltiniai pranešė, kad jo rezidencija stengiasi atsilaikyti prieš sukilėlius. Kiti šaltiniai liudija, kad prezidentas saugiai evakuotas ir jau artimiausiu metu kreipsis į tautą. 
 
"Euronews" paskelbė "Face time" padarytą trumpą prezidento pranešimą, kuriame jis teigė, jog yra saugus ir kvietė tautą susitelkti, išlikti ramiems. 
 
Ji staip pat pažadėjo nubausti visus, kurie prisidėjo prie šio karinio perversmo. 
Kol kas nėra aišku, kokia situacija šalyje ir kas ją valdo, kam plaklūsta jėgos strūktūros. 
 
Teigiama, kad armija vykdo pervesrmą, tačiau jai nepkaklūsta policija, kuri liko ištikima prezidentui. 
 
Kariuomenės atstovai liepė žmonėms likti namuose. Tiesa, remiantis paskutine išplatinta informacija, didžiuosiuose miestuose gyventojai nesiklauso šių perspėjimų ir skuba prie bankomatų išsigryninti pinigų bei į degalines. 
 
Šalyje likus kelioms valandoms iki vidurnakčio, penkttadienį, buvo užblokuoti socialiniai tinklai "Twitter", "Facebook" ir kt. 
"Euronews" pranešė, kad kariuomenė pasinaudojo liepos 14-ąją įvykusiu teroristiniu išpuoliu NIcoje. Didžiuosiuose miestuose pradėjo patruliuoti daugiau kariiuomenės ir buvo teigiama, kad toks sprendimas priimtas dėl šalies saugumo. 
 
Šeštadienio naktį kariuomenės vadai teigė, kad jie nebuvo patenkinti, kaip vystosi šalies gyvenima spaskutinius kelis metus ir nutarė vykdydami karinį perversmą, kad sugrąžintį šalį į demokratijos kelią. 
 
Kaimyninėje Graikijoje taip pat sustiprina kariuomenės parengtis. 
 
 
 
  

Žymos: Turkija, Neramumai, karinis perversmas

Komentarai

Naujausi straipsniai