Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-05-15

Turkijoje – gedulas ir pyktis

  
Turkijoje – gedulas ir pyktis Turkijoje kilus gaisrui žuvo mažiausiai 282 žmonės.

Šią savaitę Turkijos angliakasiai ir jų artiemiji gedi, bando atsigauti nuo patirtų sužalojimų ir šoko. Kiti vis dar nepraranda vilties išsivaduoti arba išvysti gyvus savo gimines ir draugus. Tačiau viltys išgelbėti 150 šachtininkų sparčiai blėsta. Mat Somos šachtoje nepavyko sutramdyti siautėjančio gaisro.

 Paskutiniais duomenimis, žuvusiųjų skaičius jau pasiekė 282 žmonės, tačiau manoma, kad aukų bus daugiau.
Žmonės ne tik aprauda nukentėjusiuosius ir žuvusius, bet ir lieja pyktį ant šachtų valdytojų bei Vyriausybės, kuri nekontroliuoja ir nekelia rgeižtų saugumo reikalavimų šachtų savininkams.
 
Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas kalbėdamas viešai netgi sugebėjo žmonėms pranešti, kad gaisrai ir kitokios nelaimės šachtose – įprastas dalykas, todėl nereiktų labai stebėtis ir piktintis. Iliustruodamas savo žodžius, politikas pateikė ir kelis pavyzdžius: „Prisiminiau Britanijos istoriją. Maždaug 204 žmonės žuvo ten, kai 1838 metais įgriuvo viena šachta. 1866-aisiais Britanijoje žuvo 361 šachtininkas. Per sprogimą 1894 metais ten žuvo 290 žmonių“, – pareiškė R.T.Erdoganas, kurį citavo pasaulio žiniasklaida ir portalas delfi.lt.
 
Kalbėdamas gedinčiame Smoso mieste jis taip pabrėžė, kad net „tokios technologiškai“ išsivysčiusiose ir stipriose Amerikos Valstijose, tokie dalykai vyksta ir ten taip pat žūsta žmonės.
Tūkstančiai turkų susirinko į demonstracijas po to, kai paskelbė visuotinį streiką dėl šachtoje įvykusios nelaimės. Apie neramumus pranešama iš įvairių Turkijos miestų.
 
  

Žymos: Turkija, Nelaimės,

Komentarai

Naujausi straipsniai