Tiesa.com   |   2016-08-08

Turkija nerimsta ir svaido kaltinimus Vakarams

  
Turkija nerimsta ir svaido kaltinimus Vakarams
© Wikimedia.org
Turkijos prezidentas pareiškė, kad grąžins mirties bausmę, jeigu to reikalaus tauta.
Turkija mirties bausmę panaikino prieš daugiau nei dešimt metų, kai pareiškė norą prisijungti prie Europos Sąjungos.

Įtampa tarp Turkijos ir Vokietijos auga. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas į gatves vėl išvedęs minias žmonių kreipėsi į tautą pirmiausia sviesdamas kaltinimus vakarų Europos valstybėms.

Jis pareiškė, kad Vokietija maitina teroristus. Tai sakydamas Turkijos prezidentas turėjo galvoje anksčiau vykusį mitingą, kuriame Kelno miesto valdžia leido pasisakyti Turkijoje uždrausto kurdų partijos lyderiui, pranešė portalas thelocal.de.
Tuo tarpu prieš dvi savaites Kelne į susirinkusius savo tautiečius tokio leidimo R. T. Erdoganas negavo. Miesto valdžia pareiškė, kad nenori, jog Turkijos vidaus problemos persikeltų į Vokietiją. Be to buvo baiminamasi neramumų, kuriuos galėjo įžiebti ugninga prezidento kalba.
 
Šiomis dienomis R. T. Erdoganas dar kartą viešai pareiškė, kad jeigu tauta pareikalaus, jis sugrąžins mirties bausmę. Pastarosios po nepavykusio perversmo susirinkusieji mitinguose reikalauja nuolat.
 
Turkija mirties bausmę panaikino prieš daugiau nei dešimt metų, kai pareiškė norą prisijungti prie Europos Sąjungos. Dabar vakarai grąsina nutraukti įsibėgėjusias derybas ir atsisakyti Turkiją priimti į Bendriją.
 
  

Žymos: Vokietija, Turkija, Kelnas, Recepas Tayyipas Erdoganas, turkai

Komentarai

Naujausi straipsniai