Tiesa.com/BNS   |   2017-03-17

Turkija grasina Europą užtvindyti pabėgėliais

  
Turkija grasina Europą užtvindyti pabėgėliais
© Flickr.com
Turkijos politikai teigia, kad į Europą kas mėnesį galėtų „atsiųsti“ tūkstančius emigrantų per mėnes
Aukštas pareigas užimantys Turkijos politikai grasina Europą "išversti iš koto".

Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos santykiai – nuolatinėjė įtampoje. Turkija parasino kas mėnesį į Europą išsiųsti po 15 tūkst. pabėgėlių.

Šie grasinimai pasigirdo po to, kai kai Nyderlandai ir Vokietija į šalis neįsileido Turkijos ministrų, kurie planavo organizuoti didžiulius mitingus su ten gyvenančiais turkais ir raginti juos palaikyti Recepo Tayyipo Erdogano galių išplėtimą per balandį vyksiantį referendumą.
Turkija tokius ES šalių sprendimus pavadino nacių politika.
„Tiesa“ primena, kad Ankara ir Briuselis beveik prieš metus, kovo 18 dieną, pasirašė svarbų susitarimą, reikšmingai sumažinusį migrantų srautą iš Turkijos į Europą.
 
Tačiau dabar, kilus diplomatinei krizei dėl turkų ministrų mitingų Europoje, susitarimas pakibo ant plauko.
 
„Jei norite, mes galime atverti kelią 15 tūkst. pabėgėlių, kurių nesiunčiame kiekvieną mėnesį, ir išversti iš koto Europą“, – sakė Turkijos vidaus reikalų ministras Suleyman‘as Soylu.
Turkija apkaltino Vokietiją ir Nyderlandus kišimusi į jos vidaus politiką ir netgi prisidėjus prie pernai metais liepą nepavykusio perversmo organizavimo, kurio metu buvo siekiama nuversti prezidentą R. T. Erdogan'ą.
 
„Jie bando užbaigti darbą, kurio nebaigė. Kas dirba šį darbą? Tai Nyderlandai ir Vokietija“, – sakė S. Soylu.
 
Jis apkaltino Europą nepadedant Turkijai įstoti į Bendriją ir kovoti su terorizmu. „Europa, ar turi tokios drąsos? Leiskite priminti jums, kad jūs negalit žaisti žaidimų šiame regione ir ignoruoti Turkijos“, – pridūrė jis.
 
Didžiulis migrantų srautas į Europą 2015 metų vasarą laikomas veiksniu, prisidėjusiu prie kraštutinių dešiniųjų sustiprėjimo šiame žemyne.
Svarbus susitarimo elementas yra Turkijos pažadas stiprinti sienų apsaugą ir išardyti žmonių kontrabandos tinklus. Pasak analitikų, šie žingsniai ir nuslopino migrantų srautą.
 
 
 
  

Žymos: Vokietija, Turkija, Nyderlandai, Europa, pabėgėliai, Graikija

Komentarai

Naujausi straipsniai