Tiesa.com   |   2010-11-01

Turkija atšaukė „YouTube“ apribojimus

  
Turkija atšaukė „YouTube“ apribojimus

Turkijos teismas atšaukė prieigos apribojimus į populiarų video tinklapį „YouTube“, kurie galiojo tris metus, praneša „Agence France-Presse“.

Tinklapio vaizdo medžiagų peržiūros apribojimai buvo įvesti 2007 metų rugsėjį, kai vienas turkų vartotojas „YouTube“ aptiko siužetus, kurie esą kenkia nacionalinio turkų lyderio Kemalio Atatatiurko įvaizdžiui. Spaudos duomenimis, Ankaros teismas nutarė leisti prieigą, nes įžeidžiantys siužetai buvo pašalinti.
Tačiau daugelis tinklapių Turkijoje vis dar yra blokuojami, pažymi „Agence France-Presse“. Dažniausiai blokuojami tokie interneto resursai, kurie susiję su „nacionaline savigarba“, pavyzdžiui, Atatiurku, armija ir kurdais. Turkijos interneto erdvės cenzūra piktinasi daugelis visuomeninių organizacijų ir kviečia šalies vodovybę priimti įstatymų pataisas, kad nebūtų ribojama saviraiškos ir informacijos laisvė.
 
Pavyzdžiui, 2010 metų birželį Turkija užblokavo apie 30 tinklapių, kurie, kaip ir „YouTube“, priklauso „Google“ kompanijai. Šią kompaniją įtarė tuo, jog ji turkų vartotojams suteikė galimybę prisijungti prie „YouTube“ iš kitų tinklapių adresų.
Iki 2007 metų draudimo „YouTube“ Turkijoje pagal populiarumą buvo ketvirtoje vietoje.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai