Tiesa.com   |   BNS/BBC   |   2017-01-16

Turkai sulaikė Naujųjų metų žudiką

  
Turkai sulaikė Naujųjų metų žudiką
© Youtube.com
Nuotraukoje matyti policininko už kaklo tvirtai laikomas vyras kruvinu veidu.
Atsakomybę už žudynes naktiniame klube prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).

Turkijos policija pirmadienį sulaikė įtariamą džihadistą, kuris Naujųjų metų naktį Stambulo naktiniame klube nužudė 39 žmones.

Įtariamasis uzbekas Abdulkadir‘as Mašaripov‘as buvo sulaikytas savo kirgizo draugo namuose Stambulo Esenjurto priemiestyje per policijos reidą.
Įtariamas žudikas buvo aptiktas po policijos didžiulio masto operacijos Stambulo Esenjurto rajone esančiame bute kartu su savo ketverių metų sūnumi, pranešė valstybinė televizija TRT.
 
Turkijos žiniasklaida paskelbė nuotrauką, kurioje matyti policininko už kaklo tvirtai laikomas vyras kruvinu veidu ir sukruvintais sportiniais marškinėliais.
 
Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip šis asmuo nulenkta galva šiurkščiai vedamas pareigūnų.
 
Šis vyras slapstėsi ilgiau nei dvi savaites, dingęs nakties tamsoje po išpuolio ant Bosforo sąsiaurio kranto esančiame prabangiame naktiniame klube „Reina“.
Nors iškart po žudynių buvo sugriežtinta pasienio kontrolė, kad būtų užkirstas kelias įtariamajam pasprukti į užsienį, saugumo pareigūnai manė, kad jis taip ir neišvyko iš Stambulo. Tai kurstė baimę, kad mieste slepiasi pavojingas žudikas.
 
Atsakomybę už žudynes naktiniame klube prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS). Tai buvo pirmas kartas, kai šis džihadistų judėjimas atvirai prisiėmė atsakomybę už didžiulio masto ataką Turkijoje.
 
„Islamo valstybė“ buvo kaltinama dėl kelių ankstesnių išpuolių, įskaitant pernai birželį trijų savižudžių sprogdintojų surengtą ataką Stambulo oro uoste.
 
 
  

Žymos: Turkija, IS, Teroristinis išpuolis, Stambulas, Naujųjų metų sutikimas, Reina

Komentarai

Naujausi straipsniai