Tiesa.com   |   2015-08-13

Tragedija Kinijoje: miestą nusiaubė mirtini sprogimai

  
Tragedija Kinijoje: miestą nusiaubė mirtini sprogimai
©
Po galingų sprogimų drebėjo žemė, o pastatų langai išdužo 10 km spinduliu.
Keli galingi sprogimai, kurie pareikalavo 44 žmonių gyvybių. Tarp jų – 12 ugniagesių.

Kinija bunda po košmariškos nakties ir skaičiuoja aukas, bando gelbėti sužeistuosius, o apie milžiniškus nuostolius kol kas galvoti dar ankstoka. Naktį (23.30 Kinijos laiku ir apie 16.30 JK laiku) milžiniško sprogimo banga ir ugnis sunaikino ištisus kvartalus.

Kaip pranešė pagrindiniai pasaulio portalai, sprogimas, kuris buvo matomas net iš kosmoso, įvyko ketvirtojo pagal dydį Kinijos miesto Tiandzino pramoniniame rajone. Ten driokstelėjo keli galingi sprogimai, kurie pareikalavo 44 žmonių gyvybių. Tarp jų – 12 ugniagesių. Dar mažiausiai 520 dėl įvairių sužeidimų paguldyti į ligonines, iš jų 66 būklė ketvirtadienio rytą buvo kritinė.
Netoli uosto buvę žmonės teigė užuodžiantys dujų kvapą, tačiau oficialių pranešimų apie dujų nuotėkį kol kas nėra.
 
Aiškėja, kad miesto uoste buvo du sprogimai. Pirmojo sprogimo galia prilygo 3 tonoms trotilo, antrojo, įvykusio po 30 sekundžių, – net 21 tonai. Kinijos žemės drebėjimų tyrimų centro duomenimis, vienas jų prilygo 2,3 balo žemės drebėjimui pagal Richterio skalę, antrasis – 2,9 balo.
 
Po sprogimo sudrebėjo žemė, griuvo pastatai, į gatves pradėjo bėgti žmonės, kurie galvojo, kad prasidėjo galingas žemės drebėjimas. Smūgių banga buvo tokia stipri, kad pastatų langai dužo net už 10 kilometrų nuo įvykio vietos.
 
Tiandzinas – ketvirtas pagal dydį Kinijos miestas ir pramonės centras, didelis uostas, kuris nuo sostinės Pekino nutolęs 120 kilometrų. Tiandzine ir miesto priemiesčiuose gyvena 15 milijonų žmonių.
 
  

Žymos: Kinija, Nelaimė, Tiandzinas, sporogimai, trotilas

Komentarai

Naujausi straipsniai