Tiesa.com   |   AFP   |   2012-10-10

Tikinčių graikais vis mažiau

  
Tikinčių graikais vis mažiau Graikijos valstybės kasa, negavus išmokos, bus tuščia jau lapkritį.

Spalio 18 diena - tai lemtinga Graikijai diena, kai Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitkime bus sprendžiama, ar bus daroma antra finansinė injekcija. Būtent iki nurodytos datos graikai turi įgyvendinti pagrindines taupymo reformas, informuoja AFP.

„Mes pabrėžėme, kad prieš kitą išmoką Graikija turi aiškiai ir įtikinamai parodyti savo pasiryžimą galutinai įgyvendinti programą, o nuo kovo likę 89 ankstesni veiksmai turi būti įvykdyti vėliausiai iki spalio 18 d.", - sakė euro grupės pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeras. Tarp „ankstesnių veiksmų" yra svarbios privatizacijos ir daugybė reformų darbo rinkoje ir biurokratijos aparate.
J. C. Junckeras taip pat pabrėžė, kad jis yra maloniai nustebintas Graikijos progreso per paskutines kelias dienas. Tačiau tuo pačiu jis taip pat pažymėjo, kad prieš suteikiant kitą 31,5 mlrd. eurų paskolos išmoką iš 130 mlrd. eurų vertės antrojo gelbėjimo paketo reikia sėkmingai užbaigti derybas tarp Graikijos vyriausybės ir kreditorių.
 
Kad Graikijai pavyks įgyventi užsibrėžtus tikslus abejoja ir Tarptautinis valiutos fondas (VTF), kuris yra ir vienas iš tarptautinių šalies kreditorių. TVF analitikai prognozuoja, kad iki 2017 m. Graikijos biudžeto deficitas sumažės iki 152,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tuo tarpu planinis biudžeto deficito rodiklis, kaip viena iš sąlygų, būtinų tarptautinei finansinei paramai gauti, sudaro 137,3 proc. BVP.
 
Graikijos premjeras Antonis Samaras labai nerimauja, kaip pavyks pasiekti susitarimą su politiniais oponentais ir šalies žmonėmis, nes kol kas reformos stringa ir šimtaprocentinio pritarimo neturi. Premjera praėjusį penktadienį pareiškė, kad jeigu šalis negaus naujos išmokos, valstybės kasa ištuštės lapkritį.
 
 
 
  

Žymos: Euro zonos krizė, Graikija, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai