Tiesa.com   |   BNS   |   2017-01-31

Teroristų sužeistą Turkiją turistai aplenkia

  
Teroristų sužeistą Turkiją turistai aplenkia
© Pixabay.com
Turkai viliasi, kad šiemet į šalį sugrįš rusų turistai, kurių teroristiniai išpuoliai neišgąsdino.
„Dievui leidus, 2017-ieji bus geresni negu 2016-ieji, o 2018-ieji bus geresni negu 2017-ieji“, – pareiškė turizmo ministras Nabis Avcis (Nabis Avdžis).

Teroristų išpuoliams ir žlugusiam perversmo bandymui atbaidžius dalį svečių iš užsienio, Turkijos pajamos iš turizmo 2016 metais sumažėjo beveik 30 proc., o tai reiškia, kad svarbiame sektoriuje buvo uždirbta 19,7 mlrd. eurų.

Turkijos statistikos institutas pranešė, kad per visus praėjusius metus Turkijoje apsilankė daugiau kaip 31 mln. svečių iš užsienio. 2015 metais jų buvo beveik 42 milijonai.
Į šiuos statistinius duomenis įtraukti ir užsienyje gyvenantys Turkijos piliečiai.
 
Šalį pernai sukrėtė ne vienas teroristų išpuolis. Dar labiau turistus išgąsdino liepos 15 dieną surengtas nevykęs bandymas nuversti prezidentą Recep‘ą Tayyip‘ą Erdogan‘ą ir paskesnės priemonės, kurių valdžia ėmėsi prieš perversmininkus.
 
Turizmui tenka maždaug 5 proc. Turkijos bendrojo vidaus produkto (BVP), todėl pablogėjus padėčiai šiame sektoriuje, sutriko ir šalies ekonomikos raida. Trečiąjį 2016 metų ketvirtį, palyginti su tuo pat laikotarpiu metais anksčiau, šalies BVP smuko 1,8 proc. ir nuosmukis buvo pirmasis nuo 2009 metų.
 
Tačiau Turkijos pareigūnai viliasi, kad šiemet padėtis pagerės. Ypač daug vilčių jie deda į turistų iš Rusijos sugrįžimą.
„Dievui leidus, 2017-ieji bus geresni negu 2016-ieji, o 2018-ieji bus geresni negu 2017-ieji“, – pareiškė turizmo ministras Nabis Avcis (Nabis Avdžis).
 
„Turkija yra puiki šalis, kiekvienas būtinai turėtų ją pamatyti, – pareiškė JT pasaulio turizmo organizacijos generalinis sekretorius Talebas Rifai (Talebas Rifajus). – Yra ir antra svarbi priežastis – kelionė į Turkiją yra geriausias atsakas terorizmui.“
 
 
  

Žymos: Turkija, Atostogos, teroristai, Turistai, Rusai, nuostoliai

Komentarai

Naujausi straipsniai